Wpis z mikrobloga

#laptopy #pustulkowelaptopy

Cześć
Od jakiegoś czasu łypałem na jakiegoś 14calowca do codziennego użytku. Internet, filmy, czasem jakiś drobny projekt w Reaperze, troche programowania, ale bez dużych potrzeb obliczeniowych. Stąd zacząłem się oglądać za opcjami z ryzenem 4500u i 16gb ramu, coby starczył na dłużej, zwłaszcza że większość dostępnych sprzętów nie ma możliwości rozszerzenia.

W zasadzie już zamówiłem tego:
https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-m433-14-r5-16gb-512ssd-no-os.bhtml

Ale w oczekiwaniu na dostawę wglebilem się mocniej w recenzje i mam mieszane odczucia odnośnie throttlingu i grzania się tego vivobooka. Chociaż ponoć 433 jest trochę lepiej wykonany od poprzednich wersji.

Czy ma ktoś z Was doświadczenie z tym modelem? Czy cos w budżecie ~3500 i podobnej konfiguracji sprzętowej (min. 4500u i 16gb) będzie znacząco lepiej wykonane w kontekście m.in. chłodzenia? Swift 3? Ideapad 5? Dopłacić do matebooka?

Na pewno go przetestuje zanim zdecyduje czy zostawić czy odesłać, ale chętnie posłucham opinii, co by się nie obudzić z grzejnikiem który i tak swoich bebechow nie wykorzysta bo go throttling udławi :)

Dzięki!
  • 5
@jmuhha: przyszło, ale sam feel klawiatury mi się nie spodobał, spacja luźna jak w zabawce + te recenzje mnie zniechęciły na tyle, że nawet nie chciało mi się go odpalać. Także odeśle go i póki co wstawię ssd do mojego starego lapka i będę obserwował jak się sytuacja na rynku rozwija, w międzyczasie może na jakiegoś matebooka dozbieram , bo z tego co czytam wykonany dużo lepiej :)
@jmuhha: raczej tylko ultra, nie potrzebuje nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej więc grafa zbędna (chociaż procek i trochę ramu się przyda), a zależy mi na dobrym wykonaniu :) poza tym mój służbowy lapek ma 14 cali i przyzwyczaiłem się do tej wielkosci