Wpis z mikrobloga

Niedawno obchodzono bardzo wazna date dla kibicow #wislakrakow

„ 6 lutego 1949 na walnym zebraniu Towarzystwa – jego prezes, pelniacy te funkcje nieprzerwanie od 1933 roku dyrektor dr Tadeusz Orzelski omowil konieczność oparcia się o jeden z pionow sportowych zgodnie z nowa struktura sportu. Pertraktacje prowadzone w tej sprawie z pionem Kolejarz nie były zadowalające. W tym pionie Wisla musiala by być klubem drugim po warszawskiej Polonii. Wobec czego podjęto rozmowy z Gwardia, która zapewnila, ze Wisla może zostac centralnym klubem pionu. Te informacje zebrani przyjeli aplauzem, akcentując tym samym przystapienie o Gwardii.”.

https://www.wykop.pl/wpis/39661299/wisla-krakow-to-klub-przedwojennej-polski-dwukrotn/

Do tego czasu Cracovia była ponad 6-krotnie bardziej utytułowana (20 tytułów drużynowych mistrza Polski Cracovii w 9 dyscyplinach na koniec 1948 roku przy zaledwie 3-ech gts-u w dwóch dyscyplinach) Od gts-u była wtedy też bardziej utytułowana nawet już nieistniejąca Jutrzenka Kraków (8 tytułów drużynowego MP). Gdyby więc nie ten ich dzień zaprzaństwa i zdrady ojczyzny i gdyby przyjął ich pion kolejowy to biedaki podzielili by los Polonii Warszawa (również kolejowej) a wówczas byłaby na Reymonta 22 przez 30 lat III liga, brak jakichkolwiek sukcesów i warunki porównywalne do spółdzielczej Cracovii. Uratowaliby za to twarz i honor i nikt nie miałby wówczas do nich najmniejszych pretensji bo byliby normalnym klubem i byłaby normalna rywalizacja między Cracovią a Wisłą.

#pilkanozna #historia #prl #ekstraklasa #cracovia
  • 3
  • Odpowiedz
@fullversion: Mam 30 lat, nie pamiętam czasów komuny, nie żyłem w niej. Nie lubię komunizmu i sram na dzisiejsze psy i co? Z Wami i tak nie da się dogadać xD

Jak wybierałem klub miałem z 7 lat, jak dowiedziałem się o komunistycznych wątkach (zanim zrozumiałem czym jest komuna, to było gimnazjum) to miałem się przerzucić, czy jak?

Żadni rodzicie itp. nie namówili mnie na Wisłę. Mieszkałem na osiedlu za Hutnikiem
  • Odpowiedz