Wpis z mikrobloga

Ze wzgledu na duze zainteresowanie #pennystock (Dzieki za 300+!) chce troszeczke udoskonalic moje wpisy i przy nastepnej spolce, ktora bedzie mPhase Technologies (XDSL) obecnie 0.48$. Dodam rowniez poziom mojej rekomendacji + z krotkim uzasadznieniem. Jesli macie jakies dodatkowe pomysly smialo piszcie. Stanardowo do analizy mPhase Technologies bede wolal plusujacych ten wpis.

#gielda
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
Ciekawe, że jak jest bessa, to na wykopie nagle cisza, doradcy pochowani, zapomnij o rekomendacjach, a w hossie sami eksperci (wiadomo).
  • Odpowiedz
@jombsik tyle samo liter.

doradca inwestycyjny to zawód regulowany, pisanie postów na wypoku to nie zawód, więc też zapytam, co ma piernik do wiatraka? Egzaminy potwierdzają kwalifikacje do wykonywania zawodu, dzięki temu osoba która szuka porady inwestycyjnej może zgłosić się do doradcy i mieć pewność, że ten posiada jakiekolwiek kompetencje. Kolega Jesse nie tytułuje się nigdzie doradcą, nie świadczy nikomu usługi doradztwa, wygłasza tylko swoje przemyślenia na temat spółek. Chętnie dowiem
  • Odpowiedz
@Vuko__Drakkainen:
Możesz zerknąć najpierw do art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami
fInansowymi, a potem w kwestii ewentualnych kar do art. 178 tej samej ustawy.

Nie jestem prawnikiem jakby co. Wyszukałam tej informacji bo mnie to zwyczajnie zaciekawiło.

  • Odpowiedz
@Gimbus2000: Art. 76. ust. 1 . Doradztwo inwestycyjne polega na przygotowywaniu, z inicjatywy
firmy inwestycyjnej albo na wniosek klienta, oraz przekazywaniu klientowi ...

Według mnie art. 69 nie ma zastosowania bo tutaj nie ma żadnych klientów, a posty na wykopie to imo nie jest działalność maklerska.

Ponadto art. 76 odwołuje się do rozporządzenia
  • Odpowiedz
@Vuko__Drakkainen: Możliwe że masz rację, nie czytałam całej ustawy. Ktoś z większą wiedzą i doświadczeniem musiałby się wypowiedzieć. Nie mniej jednak z jakiegoś powodu ci wszyscy internetowi eksperci typu Marcin Iwuć albo Michał Szafrański zawsze robią disclaimer żeby nie traktować ich analiz produktów inwestycyjnych jako rekomendacji.
  • Odpowiedz