Wpis z mikrobloga

#totalwar #medievaltotalwar #windows7 #gry
Kolejna gra której nie mogę zmusić do w pełni poprawnego działania. Oczywiście w całym internecie nikt nie miał takiego problemu.
Nie widzę okienek z informacjami pod prawym przyciskiem myszy, to znaczy jeśli jest tylko jedno okienko, to ono miga / jest niewidoczne ale jeśli włączę dwa (na przykład okno budowy i okno z opisem oddziału) to już normalnie się wyświetlają. Pic rel załącznik - samouczek, jak robiłem zrzut ekranu to normalnie jest tam takie kółeczko zakreślone że mam kliknąć ale na zrzutach tego nie ma.
Ale... dopisałem flagę "D" do opcji uruchamiania Medievala przez co gra uruchamia się w borderless window i już okienka nie migają no ale gra na sztywno wyświetla się w rozdzielczości 800x600 i pulpit musi mieć głębię kolorów na 16-bit. Zmniejszam rozdziałkę pulpitu na 1024x768 i da się jakoś grać ale mnie to nie zadowala. Pic rel wpis poniżej.
Windows 7 64-bit, Radeon RX580, MTW Gold 2.01 z button fixem. Żeby w ogóle uruchomić grę to musiałem podmienić dbghelp.dll na inny bo był fatal error. Czy PL czy ENG jest to samo, wirtualki z XP / 7 nie banglają, jakieś tam cracki exe nic nie zmieniają, sepheus ddraw fix też nie, jak próbuję uruchomić przez dxwnd też podaje jakiś błąd który jak googlam to nikt nie miał takiego problemu, ddrawcompat wypieprza grę na ekranie ładowania kampanii.
Chyba normalnie jakiś tag założę na zmagania z uruchamianiem starych gier... Przygody z G2NK: https://www.wykop.pl/wpis/55360267/gothic-gothic2-nie-moge-doprowadzic-gothic-2-noc-k/196958317/#comment-196958317
AtsuAtsu - #totalwar #medievaltotalwar #windows7 #gry
Kolejna gra której nie mogę zm...

źródło: comment_1612873878VIobWbxmySsU81ag9KjOAj.jpg

Pobierz
  • 5
Nie mogę edytować u góry: dodam jeszcze że próbowałem różnych sterowników, od ReLive z 2019 roku po bieżące Adrenalin luty 2021, wszędzie to samo.