Wpis z mikrobloga

Mirasy, kiedyś pytałem tu o telewizor, ale długi czas już minął, pewnie wiele nowych modeli jest na rynku, chciałem się spytać czy polecacie jakieś 65 calowy telewizor do 3k? Wiem, że budżet cienki, a opcja mocno budżetowa, ale planuje rok lub dwa potrzymać go, a potem sprawić sobie Oled, a ten kupiony TV oddam rodzinie.

Zastosowanie to głównie filmy (na bluray), Netflix, piłka nożna i PS4/PS5. Wymagający nie jestem, zwłaszcza, że to byłby mój pierwszy kupiony TV za swoje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Szukając sam znalazłem taki model: Samsung UE65TU7102K, obecnie jest w marketach za 2600zl

#ps4 #ps5 #telewizory #telewizor #film
  • 18
@Pafeuuu może lepiej jakiegoś Sony? Obsługują więcej kodeków niż Samsung. Taki Sony jest całkiem niezły - SONY LED KD-65XG7077. Ja mam Samsunga, a teść Sony (podobna półka) i szczerze powiem, że Sony wydaje się mieć znacznie lepszy obraz. Aczkolwiek obydwa nie przechodziły profesjonalnej kalibracji.
@Danio_1992 A masz jeszcze jakieś inne modele na oku? :D

@ajgoron Myślałem, ale ludzie niby odradzają ze względu na kiepski serwis czy coś takiego ( ͡° ʖ̯ ͡°) A też ponad budżet trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Ghotti Niby tak, ale za miesiąc mógłbym sobie powiedzieć, żebym dołożył kolejne pięć stowek, za dwa miesiące też i niewiele braknie do oleda ( ͡° ʖ
@Pafeuuu: Był jeszcze jakiś pochodny LG ale tam parametry matrycy bodajże wydawały się o wiele gorsze

Też chcę kupić takie TV jako przejściówkę na maksymalnie rok i niby takie Xiaomi albo TCL ma lepsze parametry ale jednak wydaje mi się, że Samsung lepiej podejdzie do tematu ewentualnej gwarancji. Z tych niskobudżetowych jednak te modele Samsunga wydawały się najrozsądniejsze. Teraz w przejściowym mieszkaniu mam styczność z 40 calową Mantą więc przesiadka nawet
@rowerek404 chłopie tv, który polecam premierę miał w 2018 roku, na zdrowy rozum nie sądzę, żeby dostał aktualizację na VRR. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Edit: sprostowanie, premierę miał w 2019. Ale na VRR nie liczyłbym.
@Pafeuuu osobiście polecałbym sprawdzić internety i YT czy ktoś nie robił kalibracji i nie podaje wartości ustawień, które mógłbyś wklepać w swoim. W przypadku takiego budżetowego TV to by się pewnie sprawdziło b. dobrze, a kasa zostałaby w kieszeni.