Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie działa opcja sms premium ? Bo wiecie co miesiąc muszę doładowywać za te 40 zł. Więc, taka opcja była bardzo dobra dla mnie. A tak dodatkowy koszt, bo mam kupione Disney +, HBO go, Netflix, Canal+
#famemma
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SMS premium fame mma kosztuje 30 zł, jak już. No nie ma co robić, najgorsze jest to że muszę wydać tą kwotę XD.
Z drugiej strony na Fame MMA 4 też nie było opcji SMS premium, ale potem jakoś dodali hmm.
  • Odpowiedz
Dlaczego nie działa opcja sms premium ?


@Error100030: Nie wiem co masz na myśli przez "nie działa", ale jeśli usunęli tę opcję to zapewne z powodu nieopłacalności. Z sms'a 30,75 zł na czysto dostaje się ~13 zł.
  • Odpowiedz
@Guardis: jeśli to +/- 13 zł to zysk fame MMA z SMS premium czyli jakieś 44,3% kwoty kosztu tego SMSa.
To wychodzi na to że jakieś 56,7% tej kwoty zabiera operatora ( w tym przypadku Orange) jeśli tak jest to rzeczywiście że się nie opłaca.
  • Odpowiedz
@Error100030: To jest 25 zł + vat, czyli 5,75 dla państwa, następnie z tych 25 zł około połowę bierze operator (mniejszą połowę), drobny % pośrednik typu hotpay i około połowę famemma. Może wychodzili z założenia, że część osób (w tym sporo dzieci) nie kupi PPV inaczej niż przez sms, nie wiem.
  • Odpowiedz
Przy hurtowych ilościach smsów, to może dostają 14 zł czyli ~55% kwoty netto. Więcej nie mogą, bo ktoś musiałby dopłacać do interesu.
  • Odpowiedz
@Guardis: Okey jeśli tak jest to rzeczywiście nie opłacały biznes, ale mimo wszystko dla mnie bardzo wygodny. Ale rozumiem że w obliczu sytuacji jaka jest na świecie nie mogą obie pozwolić na stratę.
A tak z ciekawości ile bierze paysafecard, w sensie procentów od sprzedaży ?
  • Odpowiedz
@Error100030: Nie mam pojęcia, ale na pewno mniej niż 10%. Zapewne też zależy od obrotów (większy obrót = niższy % prowizji). Dlatego płatność psc najczęściej jest traktowana na równi z przelewem (jeśli chodzi o cenę), a taki sms wychodzi dużo drożej.
  • Odpowiedz
@Guardis: Jak było fame MMA 5, to też pamiętam że nie było tej opcji przez pewnien okres czasowy, po czym ją włączyli dodali... Hmm. Może tym razem będzie tak samo, jeśli nie to kupie w inny sposób.
  • Odpowiedz
@Guardis: tak mnie to zastanawia bo, psc jest dość tani. Zaraz po blik/przelew, jego cena to 23 zł. Natomiast SMS premium 30 zł jest najdroższy. Spora różnica, chociaż jedno i drugie działają bardzo na podanej zasadzie. Ja się nie znam na tym, ale ty kupujesz kartę psc tam kupujesz doładowanie.
  • Odpowiedz