Wpis z mikrobloga

Mój #macbook Pro 2014 już ma problemy z szybkością. System ma już z 4 lata. Chciałbym zrobić formata jak to ma miejsce na Windowsie tylko tutaj nigdy tego nie robiłem. Jak najlepiej się do tego przygotować? Po prostu wszystkie programy z aplikacji przekopiować na dysk zewnętrzny? Jak będę instalował system to chciałbym już raczej czystą instalację niż nadpisanie systemu na wszystkie plik bez formatowania. Warto robić jeszcze kopię zapasową, która jest dostępna w ustawieniach systemu?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frontendowiec: a ja myślałem że jak będzie rok 2020 to już wszyscy będą ogarniać i informatyk wyginie i zostanie programista czy devops a jednak nie. Debile też się trafiają a jak już taki kupi japko debilnieje jeszcze bardziej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy link Google od Apple tłumanie https://support.apple.com/pl-pl/HT204904

Sam mam MacBook’a i tam jest wszystko prostsze niż na Linuxie ale tak prostej rzeczy nie zrobić
  • Odpowiedz
@CarlVonVogel: Zainstalować potrafię, ale chodzi mi czy są jakieś sprytne myki, o których mogę nie mieć pojęcia. Np. Na Windowsie są jakieś programy, które po reinstallu pobierają programy, które zaznaczymy typu winrar itd. Może np. da się przekopiować jakieś ustawienia konfiguracyjnego systemu, abym nie musiał przeklikiwać wszystkiego
  • Odpowiedz