Wpis z mikrobloga

Można śmiać się ze wszystkiego. Ale z jednej rzeczy nie można - z czyichś marzeń. Bo to zabija. Wiele dzieciaków słyszało teksty "weź się lepiej za naukę", "po co ci to, i tak nie dasz rady".
Człowiek żyje bo ma marzenia, plany, chęci. To napędza, a wiele osób, które przestało już marzyć, oczekuje tego od innych - że przestaną marzyć. A ja chciałbym, żebyś realizował swoje marzenia, plany, żebyś je gonił. Może to ułożenie nowych klocków lego, daleka podróż, albo zmiana pracy? Trzymam kciuki, dzięki, że przeczytałaś/eś ten wpis.
#przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_1612684661ASaGEcarDia9B3WREuRFF8.jpg
  • 56
@Zielonykubek: Obyśmy nie popełnili błędów naszych rodziców. Niestety dalej się to widzi na ulicy. Rodzice rozbijają ambicje i marzenia dziecka już na starcie a potem dziwią się czemu tylko siedzi przed kompem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Cierniostwor: Nierealne mogą być marzenia kilkulatka, który twierdzi, że np. zostanie politykiem i wyda takie prawo, że nie będzie wolno umierać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak już w wieku tych 10-11 lat widać, jak mniej więcej kształtują się umiejętności, talenty czy jakieś zaczątki pasji. Oczywiście często jest to nadal tysiąc odmian na minutę, ale zauważalny jest już pewien zarys, tak jak choćby w znanym mi przypadku: koleżki
@Zielonykubek ja chce zmienić pracę a najlepiej przeprowadzic się daleko - Australia to moje marzenie.
Też chcę uciec od toksycznych ludzi z pracy - tylko narzekają i narzekają i jeszxze śmieją się z moich marzeń i planów na przyszlosc.
@Podly_Bzik ciekawy wpis. Masz firmie rysunkową?
Ja chciałem zawsze robić zdjęcia zawodowo bo fotografia daje mi dużo radości. Ale boje się zainwestować w jakiś lepszy sprzęt
dlaczego


@Zielonykubek: Dlaczego niezbyt mądre?
Bo każdy inaczej podchodzi do swoich marzeń. Dla każdego co innego będzie marzeniem.
Każdy inaczej reaguje na to że nie spełni swojego marzenia.

Są tacy których aby ruszyć do działania w spełnianiu założeń/marzeń trzeba powiedzieć że TY nie dasz radę tego zrobić.
Są tacy których trzeba uczyć że marzenia się same nie spełniają i trzeba na nie ciężko pracować i to rozwiązanie jest dobre dla rozczarowanych,