Wpis z mikrobloga

Mam Zgemma H.2S+ na OpenATV 6.1, który działał pięknie do momentu mojej przeprowadzki. Teraz po podłączeniu nie mogę go zmusić do zobaczenia sygnału z anteny. Co ciekawe Signal Finder po zmianie pozycji System z DVB-S2 (domyślny) na DVB-S pokazuje procenty przy SNR i AGC (~60%). Ma ktoś trochę cierpliwości i wiedzy z tego tematu żeby mi pomóc?
Dodam, że kupiłem go z tak skonfigurowanym softem, że wcześniej musiałem jedynie dodać linijki i zrestartować cccam. TVP Info działało nawet bez linijek, teraz wszędzie mam 0%.
#zgemma #cccam
  • 15
działał pięknie do momentu mojej przeprowadzki. Teraz po podłączeniu nie mogę go zmusić do zobaczenia sygnału z anteny.

@jampan: Antena satelitarna zbiorcza czy własna?
@mp107 własna.
Teraz grzebię w opcja i na DVB-S2 też udało mi się złapać sygnał, ale nie przekłada się to na kanały z listy. Wyszukuje mi tylko jakieś BBC, którego i tak nie mogę włączyć.
@Miecz12 oby tak było, jutro spróbuję jeszcze raz ustawić. Chociaż na dekoderze z NC+ sygnał pojawił się od razu. Nie mogłem co prawda uruchomić żadnego kanału, bo nie miałem tam aktywnego abonamentu.
Wyszukuje mi tylko jakieś BBC

@jampan: Jaka częstotliwość transpondera i jaka pełna nazwa programu wyświetlana w tunerze ("jakieś BBC" nie wystarczy)?
Bez precyzyjnej odpowiedzi ciężko powiedzieć coś konkretniej.
Na razie wygląda na to, że najprawdopodobniej masz antenę ustawioną na innego satelitę lub przynajmniej nieprecyzyjnie na właściwego. Sam ustawiałeś antenę? Wisi ona stabilnie?
@jampan: Sądząc po logo widocznym w tle możesz być w trybie odbioru radia. Sprawdzałeś jak to wygląda w trybie TV?
Sygnał około 11 dB powinien pozwolić na odbiór kanałów (przynajmniej z tego transpondera, nie wiem jak wygląda na innych), ale jeśli masz antenę o średnicy około 80-85 cm, to da się ją lepiej ustawić.
@jampan: Chociaż nie - możliwe, że "wstrzeliłeś się" w pozycję 7E zamiast 13E, sądząc po składzie transpondera na pobliskiej częstotliwości 10721 V, który odbierzesz z tunerem ustawionym na 10719 V (czyli z odchyłką częstotliwości 2 MHz).
https://pl.kingofsat.net/pos-7E.php
Czyli zapewne ustawienie anteny do poprawy.
@jampan: Nie ma za co.
I tak na marginesie - skoro już antenę tak ustawiłeś, to jeśli po nocy nie będziesz poprawiać ustawienia to możesz zerknąć, co tam widać/słychać. Z ciekawszych kanałów na 7E sa niekodowane tureckie sportowe TRT Spor (czasami są mecze Premier League) i TRT Spor 2 oraz czasami stare filmy (program "Yabanci cinema") z np. Charlie Chaplinem na TRT 2. Możliwe też, że bez zmiany ustawienia z tego
@mp107: Poległem. Ustawiałem antenę z aplikacją, ale nadal zero sygnału. Nie robiłem tego pierwszy raz, więc dziwna sytuacja. Muszę pożyczyć dekoder i sprawdzić, bo nie mam innego pomysłu.