Wpis z mikrobloga

@ohwell: W hodowlach. W PL tylko parę jest legitnych, osobiście mogę polecić https://www.strzygirats.com/ . Ale tez nie jest tak, ze nic po drodze się nie zdarzy i szczur dożyje późnej starości - taka charakterystyka szczurów, jakiś przeciąg Ci się zrobi i już zapalenie ucha czy tam problemy z płucami. Mamy już drugie stado od 3 lat i już się zaczynaja u nich problemy zdrowotne. W poprzednim mieliśmy jednego przysadkowca, przechodzilismy zapalenia
bloodykisses - @ohwell: W hodowlach. W PL tylko parę jest legitnych, osobiście mogę p...

źródło: comment_16126490006NWzKcK5mUfBXQf9vh0zMQ.jpg

Pobierz
@ohwell: 2-3 lata to taki standard na szczura, nawet z dobrymi genami ze zrzeszonej hodowli (w związku hodowców, np Rodent Club albo SHSRP). Miałam szczury przez prawie 10 lat, łącznie ok 30, średnia ich wieku to niecałe 2,5 roku. Niektóre z hodowli, niektóre nie, różnica nie była duża. A byłam w tym całkiem pro i miały wszystko co najlepsze, łącznie z operacjami nowotworów u weta za gruby hajs, a nie usypianiem
ratty - @ohwell: 2-3 lata to taki standard na szczura, nawet z dobrymi genami ze zrze...

źródło: comment_161265151424le7WH8juVhZ7xsbe9RFW.jpg

Pobierz