Wpis z mikrobloga

Miraski z tagu #kawa #herbata Mam #pytanie
Czy dobrze rozumuję?
Jak by czajnik odkamienić, żeby był praktycznie sterylny, to jak by zaparzyć kawę czy herbatę przy użyciu wody destylowanej (demineralizowanej) to powinna chyba smakować inaczej niż z kranówką? Bo minerały itp zmieniają trochę smak wody (tak m i się wydaje). Czyli wtedy (z wodą destylowaną) powinniśmy poczuć prawdziwy smak kawy. Różnica by była wyczuwalna?
  • 9
@Sawa_N_marS: Różnica byłaby wyczuwalna, ale na niekorzyść. Minerały w wodzie muszą być w odpowiedniej ilości. Bo one są także nośnikami smaku i aromatu. Gdyby wystarczyło użyć wody destylowanej, byłoby to zbyt piękne i zbyt łatwe. A bariści i herbaciarze sporo uwagi poświęcają odpowiedniej wodzie.
@Cesarz_Nieruhato: woda powinna zawierać jakieś składniki mineralne byś się nie wypłukał z nich !!! nie pije się czystego monotlenku diwodoru. Czajnik odkamieniasz nie odkamieniaczem, bo to niezdrowa chemia, a kwaskiem cytrynowym. Zalej na max, wrzuć torebkę kwasku, zagotuj i odczekaj 15 minut. Kamień powinien zniknąć, jak nie to powtórz. Potem przemyj czajnik i jak nówka :)
@doznanie: Kwasek stosuję od zawsze. Co do

nie pije się czystego monotlenku diwodoru.

To wiem. Chodsi mi o sam smak kawy, a nie żeby to pić cały czas. Jeżeli lubię kawę czarną i gorzką, bez żadnych dodatków, to chyba z destylowaną kawa oddała by prawdziwy smak.
Tak jak by ugotować kurczaka w samej wodzie bez przypraw. Chyba zrobię test. Koszty to parę złotych.
Najpierw zrobię zwykłą kawę. Potem odkamienię czajnik kwaskiem
chyba z destylowaną kawa oddała by prawdziwy smak


@CapaldiTheDoctor: taka kawa będzie pozbawiona smaku i płaska. Jak ktoś napisał minerały są potrzebne do wydobycia smaku, a duże znaczenie ma magnez. Jak spróbujesz kurczaka z samej wody, bez soli - też będzie mdły i paskudny.