Wpis z mikrobloga

Ahhh... prawicowe szury.
Ostatnio wdałem się w dyskusje z pewnym osobnikiem na temat aborcji. (Nie będę go wołał)
Rozmowa się skończyła tym, że odpowiedzią na moje merytoryczne wypracowanie było to, że jestem lewakiem i mam włożyć swoje lewicowe źródła (a tymi lewicowymi źródłami była m.in Wikipedia czy tweet RN xD).
Wiem - szur jak szur, ale straciłem wiarę, że z Konfederacją można rozmawiać w sposób normalny.

Link:
https://www.wykop.pl/wpis/55354543/dlaczego-korwin-mentzen-i-kilka-innych-osob-z-konf/197005813/#comment-197005813

#bekazprawakow #neuropa #urojeniaprawakoidalne #bekazkatoli #aborcja #strajkkobiet #bekazkonfederacji
  • 11
@PoteznaDukielka: Volki jest trollem. Długo go znosiłem i dyskutowałem, ale po tym jak mu pokazałem niezbite dowody na to, że coś było kłamstwem (chyba chodziło o jakieś zmanipulowane znalezisko), a ten nadal powtarzał, że to prawda, to go po prostu dodałem na czarną listę.
@GordonL: @Koliat @R187 @general-lufa
Uznałem, że pociągnę dyskusje dalej - i dobrze, że tak zrobiłem, bo wyszło na to, że nasz kucyk uważa, że Kościół pozwala na aborcje.
Już się tak skompromitował, że chyba uznał, że nie ma sensu bronić tezy, że aborcja jest zła, tylko się przekręcił i zaczął mi wmawiać, że Kościół jest pro-choice xDDDD

Mam nadzieje, że jak @R187 mówi - że to troll, bo takiej tępoty dawno
Pobierz PoteznaDukielka - @GordonL: @Koliat @R187 @general-lufa
Uznałem, że pociągnę dyskusj...
źródło: comment_1612629549u5zYFf0BNt3vFzTXAc3oxY.jpg
@PoteznaDukielka: Kościół zakazuje aborcji całkowicie. Jedynie na co zezwala, to ja na zabiegi medyczne które na zasadzie podwójnego skutku mogą się skończyć śmiercią płodu. Tzn, lekarz może wykonać zabieg, który ma ratować kobitę nawet jeśli jest ryzyko, że płód może przy okazji umrzeć, ale tylko i wyłącznie, kiedy nie ma żadnego innego wyjścia. Ale Kościół tego nie nazywa aborcją.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_podw%C3%B3jnego_skutku
@R187: Wiem o tym i mu o tym wcześniej mówiłem, że Kościół zezwala na pośrednią aborcje podczas leczenia matki xD.

Obstawiam, że Volkiemu przegrzały się przewody, bo początkowo bronił tezy, że Bosak uważa, że o aborcji w skrajnych przypadkach powinna decydować matka, ja mu udowodniłem, że tak nie jest, przytaczając właśnie stanowisko KK wobec aborcji (z znaczeniem, że to jest jedyny wyjątek), a on temu zaprzeczył i zaczął mi wmawiać, że