Wpis z mikrobloga

Jak niektórzy myślą, że nie można przegrywać mając zdrową rodzinę (w rozumieniu: normalną, nie patologiczną czy rozbitą) czy studiując prestiżowy kierunek to są w grubym błędzie. Otóż można wieść życie przegrywa, bo to nie teraźniejszość determinuje nasz stan, a nagromadzenie doświadczeń w przeżytych już latach. Co z tego, że siedzę na dobrym kierunku, jak przez ostatnie gimnazjalno-licealne lata moje kontakty z rówieśnikami były niesamowicie ograniczone i w obecnej chwili mam gigantyczny problem z brakiem jakichkolwiek znajomości. Gębę otwieram jedynie do rodziców, pani w sklepie i jak wykładowca mnie o coś pyta. Nie muszę mówić, jak rzadko zdarzają się takie sytuacje.

Kwestie przegrywu determinowane są moim zdaniem przez trzy aspekty: wychowanie (zbiór życiowych doświadczeń), wygląd (morda, wzrost, sylwetka, ubiór itp.) oraz osobowość (m.in słynna dynamiczność). Cała reszta to tylko dodatek.

#przegryw #tfwnogf ##!$%@?
TetraHydroCanabinol - Jak niektórzy myślą, że nie można przegrywać mając zdrową rodzi...

źródło: comment_1612554973LC9WT2VfDK11vL8r8GXQnx.jpg

Pobierz
  • 8
@MshL: Z jednej strony racja, ale z drugiej - niestety, mózg to skomplikowana maszyna i nie jest tak łatwo wyzbyć się naturalnej potrzeby bliskości jakiej nie zapewni rodzina czy studia. Potrzeby kontaktów międzyludzkich, ujścia swoich społecznych emocji. Jesteśmy zwierzętami stadnymi, oderwani od innych osób dziczejemy i studia ani rodzice niczego tutaj nie zmienią. Człowiek widzi szczęśliwych rówieśników w związkach, starszych ludzi zakładających rodziny, realizujących się towarzysko i społecznie, podświadomie za tym
@LajfIsBjutiful: Trudno wskazać jedną, raczej mieszanka nieśmiałości, trudności w inicjowaniu kontaktów, bycia nieco wycofanym i mało dynamicznym. Z tego powodu nikt nigdy nie miał najmniejszej ochoty by poznać mnie bliżej. Z każdym rokiem było coraz trudniej, niestety. Skorupa niezrozumienia i problemów na niwie społeczno-towarzyskiej narastała. Dziś właściwie nie wyobrażam sobie tego, by zawrócić z tej drogi, byłoby to ekstremalnie trudne i chyba skazane na porażkę, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdy każdy