Wpis z mikrobloga

dawno temu, gdy uczylem się programować na moim C64 pamiętam że wbiłem sobie do głowy że "w obszarze ramki nie można niczego wyświetlić". nauczyłem się szybko że odpwiednio sterując zmianami kolorów można uzyskać ciekawe efekty i to w sumie byłoby na tyle jeśli chodzi o ramkę.

niedługo później okazało się, że byłem w błędzie. w tak wielkim błędzie w jakim byli sami konstruktorzy #commodore #c64 którzy (z tego co wiem) nie przewidywali wyświetlania niczego w obszarze ramki. przeczytałem gdzieś że wyświetlanie grafiki w obszarze ramki jest możliwe i to nie pozwalało mi spać nocami - aż zrozumiałem jak to dokładnie działa :)

przypomniałem sobie tę historię, bo właśnie trafiłem na demo, które w całości polega na wykorzystaniu tricku pozwalającego na wyświetlanie grafiki w obszarze ramki właśnie

#demoscena #retrocomputing #commodore64
secret_passenger - dawno temu, gdy uczylem się programować na moim C64 pamiętam że wb...
  • 10
@OSH1980: łap wielkiego plusa - bo czytałem C&A i pamiętam ten "Poradnik...". nie jestem pewien czy to czasem dzięki niemu nie zrozumiałem o co chodzi z rysowaniem na obszarze ramki.
kiedyś to były czasy - gdy użytkownik komputera to był ktoś kto się tym interesował!
@OSH1980: Bartek to był mój idol jeśli chodzi o programowanie w tamtym czasie :) i pewnie nie tylko mój. jego artykuły z C&A ceniłem sobie najbardziej - bo czytanie o sprzęcie było fajne, ale jakoś od samego początku najbardziej mnie interesowało co można zrobić z tym co się już ma.