Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem, jestem laikiem jakby co i nie mam pojęcia co robię. Otóż skombinowałem sobie kino domowe i chciałem podpiąć moja starą tubę ze starego auta, więc podpiąłem szeregowo jak dobry pan na yt radził, gdyż potrzebuje 4 ohmów, ale tuba gra strasznie cicho, sprzęt to blaupunkt velocity rms 400w a wzmacniacz z kina ma ponoć 500w, co źle robię? Zdjęcie podłączenia do wglądu.
#elektronika #muzyka
krystian9705 - Mirki mam problem, jestem laikiem jakby co i nie mam pojęcia co robię....

źródło: comment_16125394463BF9gAYifuszVH4XoQtaYx.jpg

Pobierz
  • 12
Tuba ma zapewne 2x4 ohm. Pytanie jest jaki wzmak jest w kinie domowym i ile wytrzyma. Znasz impedancję głośników z kina domowego, albo z tyłu na wzmacniaczu jest napisane jaka jest minimalna impedancja?
Możesz sprobować podłączyć tylko jedną cewkę pod wzmacniacz na chwilę na niewielkiej głośności, zobaczysz czy działa lepiej.
Podłącz do jednego głośnika (zacisków) i sprawdź. Przez chwilę na pewno nic się nie stanie a sprawdzisz czy wzmacniacz daje radę. Może głośniki wewnątrz obudowy są połączone przeciwsobnie i przy takim połączeniu wzajemnie się wyciszają.