Wpis z mikrobloga

Mirasy, polecicie jakiś szampon przeciwłupieżowy i najlepiej żeby nie wysuszał zbytnio skóry głowy i jej nie podrażniał? Używałem kilka miesięcy szampon z pokrzywą, wszystko było ok dopóki nie zaczęły mi się pojawiać z tyłu głowy przy samej szyi krostki i podejrzewałem że to właśnie przez niego. I tak też było. Zmieniłem na szampon łagodniejszy, bo tamten miał ten przeklęty SLS, teraz używam szampon z ALS (niby bardzo podobne działanie) ale mi pomogło, uspokoiło mi skórę głowy i w końcu tych pieprzonych syfów nie mam. Niestety pojawił się inny problem, a mianowicie łupież. Nie jest on może jakiś bardzo przeszkadzający ale widzę że pojawiają się białe płatki jak tylko przejadę po głowie mocniej. Mam włosy z tendecją do przetłuszczania. Myje co 2 dni. Moja skóra głowy chyba nie toleruje silnych detergentów. Wydaje mi się że powinienem iść w jak najbardziej naturalny. Używam obecnie szamponu z Radical. Może doradzicie mi żebym wypróbował czegoś innego. Poza lekkim łupieżem to o wiele lepiej się spisuje niż ten z pokrzywą. Nie wysusza włosów na wiór i nie wyglądają jak siano.
#szampon
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pejoot: na początku tak. To możesz zwiększać stopniowo, co 3 dni, potem co 4 itd. aż dojdziesz do tygodnia i skóra przyzwyczai się i przestanie tak mocno natłuszczać. I będzie dużo lepiej. Doprowadziłes do takiego stanu przez zbyt częste mycie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pejoot: tak. To również wina zbyt częstego mycia, które powoduje nadmierne wysuszenie skóry, która potem stara się natłuścić i tak koło się zamyka. I teraz masz taką huśtawkę. Należy przywrócić równowagę
  • Odpowiedz