Wpis z mikrobloga

#gravel #szosa
Mircy, zastanawiam się nad upgrade'm starej szosy na gravela, obecnie najbardziej mi się odpowiadają
Romet Aspre 2 2021 vs Giant Contend AR 1 2021 w kolorze navy blue. Romet ma 10.6kg, napęd GRX- cena 5k, ale dostępność słaba.
Contend to szosa z zacięciem gravelowym, 9.6kg, tubeless, napęd shimano 105, opony 32C i da się wcisnąć 38, ale cena już trochę wyższa ~7k. Różnica w cenie do przełknięcia bo rower ma sie przede wszystkim podobać.
Co byście doradzili do jazdy po szosie 70-80% i 20-30% szuter, las, ścieżki itp
pezet90 - #gravel #szosa
Mircy, zastanawiam się nad upgrade'm starej szosy na gravel...

źródło: comment_1612517616N87vD50Pybo1DTlZww2o77.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: Właśnie zastanawiałem się nad tym GRX-em, jakie ma potencjalne plusy, bo sprzęgło które zapobiega lataniu łańcucha na wybojach to trochę mało. A 105tka wydaje się dość porządnym a na pewno lżejszym napędem
  • Odpowiedz
@pezet90: jeżdżę na 105 i 32C po każdym terenie, wystarczy mieć w sobie odpowiednie zacięcie i trochę pod nogą ;) za to na tradycyjnym asfaltowym jeżdżeniu wielkich strat do zwykłej nie ma, a w porównaniu z Rometowym mułem na 40C, to nie ma porównania.
  • Odpowiedz
@pezet90: Brałbym Gianta na 105. Jeśli latanie będzie Ci przeszkadzać, ale nie sądze przy twoich proporcjach jazdy to zawsze możesz sobie rzuci albo samą przerzutke GRX albo Ultegre RX i po problemie.
  • Odpowiedz