Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy, kuzyn chciał kupić nowy komputer, cena ok 1,5k, podsyła coś takiego:
https://www.morele.net/komputer-vist-vk3-krux-astro-ryzen-3-3200g-8-gb-radeon-vega-8-240-gb-ssd-windows-10-pro-7295308/
pytanie czy opłaca się go brać, głównie LoL może CS i szkoła on-line. Czy lepiej w tym budżecie coś takiego złożyć, a jak ceny z grafiką się uspokoją a on odłoży jakiś pieniądz to dorzucić kartę:

#skladamkomputer #pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
BladyJezy - Mirki potrzebuję pomocy, kuzyn chciał kupić nowy komputer, cena ok 1,5k, ...

źródło: comment_1612516731FakUa7WABSxpIgXjfarTB9.jpg

Pobierz
  • 5
@BladyJezy: Macie może jakąś kartę ze starego komputera (i jaką?), może i tak byłaby mocniejsza/na poziomie tej integry
W LoL-a dałoby się nawet pograć na integrze, ale warto wtedy mieć 2 kości RAM bo daje to dużego kopa do FPS (przy standardowej karcie graficznej różnica to 5-10% a na integrze nawet 50%)
Pytam, bo niewiele drożej jest już i5-10400F, a to przyszłościowy procek
s....._ - @BladyJezy: Macie może jakąś kartę ze starego komputera (i jaką?), może i t...
@satch_: Nie mamy żadnej karty niestety, nie chce brać rx470 za 500 zł z OLX bo jest to przesada jak dla mnie, dlatego myślałem żeby tą i3 z integrą na start mu kupić. Ram jest 2x4GB, może tego nie widać na foto. i5-10400f to jakieś 620 zł + w tym momencie karta 400-500 co już robi nam w zasadzie 2200-2300 za kompa, a to już znacznie przekracza jego budżet. Mam jeszcze