Wpis z mikrobloga

Od pół roku w domu kurzyły mi się cztery uszkodzone banknoty o nominale 10 zł. Postanowiłem je w końcu wymienić na lepsze (takie, które przyjmie wpłatomat).

Zacząłem od jazdy do placówki swojego banku ING. Karta na drzwiach, że od chyba od 01.02.2021 z powodu COVID-19 od wtorku do piątku czynne tylko do 15:00. Kolejny przejazd, tym razem do Credit Agrocole. Na stronie NBP jest informacja, że każdy bank działający w Polsce ma obowiązek wymienić uszkodzone banknoty. Jest wszystko opisane od A do Z.
Na moje pytanie o wymianę uszkodzonych banknotów dowiedziałem się tylko, że nie wymieniają. Zapytałem o powód i powiedziano mi, że uszkodzone banknoty wymienia tylko NBP. Powiedziałem pracownikom o informacjach w internecie, że każdy bank ma obowiązek wymienić. Dowiedziałem się, że to nie prawda i podane informacje są fałszywe.
Dopiero za 3 razem udało mi się wymienić banknoty w banku PKO. Pracownica trochę pokręciła głową, zmęczyła się wyraźnie przy sklejaniu banknotów bezbarwną taśmą i kilka razy wzdychnęła. Dowiedziałem się też, że strasznie je uszkodziłem. Ogólnie nominały 10 zł wydane w 1994 roku to obecnie syf i nic więcej. Dużo w życiu te pieniądze widziały.
Za 3 razem udało mi się wymienić banknoty. Ktoś miał podobne przygody, przy wydawałoby się prostej czynności jaką jest wymiana uszkodzonych banknotów?

#pieniadze #bank #banki
  • 1