Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie do specjalistów.
Z pewnego powodu muszę jakiś czas wytrzymać bez gazu a co za tym idzie nie mam jak gotować. Za biedny cebulak ze mnie żeby codziennie się stołować w restauracjach i muszę kupić kuchenkę elektryczną.
Pomyślałem o takiej https://www.mediaexpert.pl/agd/kuchnie/plyty-wolnostojace/plyta-electro-line-102w jakość nie jest aż tak dla mnie znacząca bo to będę ją użytkował raczej krótko (kwestia miesiąca może dwóch).
Pytanie jest takie, bo totalnie się na tym nie znam, czy ja ją mogę podłączyć pod zwykłe gniazdko czy muszę wołać elektryka który podepnie to bezpośrednio pod instalacje albo użyje czegoś tam co ma większą moc??
Dzięki z góry za odpowiedź.
#elektryka
  • 10
@exild3: kup sobie tą kuchenkę turystyczną na kartusze, 3,50 kosztują te naboje na allegro, używałem kiedyś takiej i taki nabój starczał na kilka obiadów czasem (zależy co się gotowało i ile) są też 2-palnikowe. Albo kup butlę 5kg i palnik gazowy normalny. Są po 80zl nowe. Elektryczne kuchenki są do dupy jak dla mnie
Sprawa jest taka że gazu nie mamy przez próbę samobójczą a wspólnota zdecydowała że rezygnuje z gazu i na jej koszt elektryk będzie instalował elektryczne lub indukcyjne. Ja nie skorzystam z tego bo mam już zaplanowany remont całego mieszkania włącznie z kuchnią którą to od nowa praktycznie trzeba będzie zrobić, elektryka i tak będę miał bo będę chciał sobie gniazdka poprzestawiać, więc póki co przemęcze się z elektryczną.
@marek22: kupiona, podłączona i mimo że było napisane w instrukcji że przy pierwszym gotowaniu z palników może dymić z uwagi na jakąś substancje ochronną to niczego takiego nie zauważyłem, zapach też zerowy. Tanio bo 129 cebulionów. Jako tymczasowe rozwiązanie dla mnie bomba. Po włączeniu bardzo szybko się nagrzała. Póki co tylko raz gotowałem wodę i poszło szybciej niż na gazie. Jedyny minus który zauważyłem to taki że lampka kontrolna nie świeci
exild3 - @marek22: kupiona, podłączona i mimo że było napisane w instrukcji że przy p...

źródło: comment_1612459897DEA0uU1EHLjHgALQtg8fZ9.jpg

Pobierz