Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki, od zawsze chciałem grać na gitarze ale jakoś wcześniej nigdy nie było za bardzo okazji. W gimnazjum miałem epizod 2-tygodniowy, ale palce bolały na tyle, że odpuściłem. Teraz chciałbym wrócić i zastanawiam się nad zakupem gitary akustycznej lub klasycznej. Czy moglibyście mi coś doradzić? Którą z nich wybrać? Co będzie dobre na początek? Jaki mniejwięcej jest to wydatek? Zaczynam dosłownie od zera, także nie musi być to wybór za milion monet, ale nie chciałbym, żeby też się rozleciała po pół roku.

#zakupy #instrumenty #gitara
  • 13
@Mathas: zależy jaką muzykę chcesz grać. Klasyk - muzyka klasyczna, akustyk, elektryk - wszystko pozostałe (tak w dużym uproszczeniu). Jak chcesz docelowo grać na elektryku, to bierz od razu elektryka.
@pankos: Elektryk odpada, nie przepadam za tym. Tylko klasyk/akustyk, ale nie potrafię zdecydować. Raczej stawiałbym na uniwersalność. W sumie i na jednej i na drugiej można grać wszystko.
@Mathas: nie, nie można. Na klasyku nie zagrasz typowych technik używanych w muzyce rockowej na gitarze elektrycznej, to są dwa inne instrumenty. Jaką muzykę chcesz grać?
@pankos: Chodzi mi o granie klasyk/akustyk, elektryczna mnie nie interesuje, bo to zupełnie nie mój styl muzyki. Wiesz co, chodzi mi o takie typowe granie do ogniska, pobrzdękać sobie w domu i tyle, nie planuje wielkiej kariery estradowej :)
@Mathas: to do takiego grania obie będą spoko, klasyk ma bardziej miękkie struny, więc nie będą tak bolały palce na początku jak na akustyku. A tak to kwestia brzmienia, czy wolisz struny metalowe czy nylonowe
@Mathas:
Jeśli kręcą cię akustyczne kawałki, to akustyczną.
Jeśli nie interesuje cię muzyka klasyczna lub brzmienie klasycznej w popowych/indie kawałkach, to takiej nie kupuj.

Bólem palców się nie przejmuj, bo po kilku dniach grania nie będziesz go czuł.