Wpis z mikrobloga

Mirki, rozglądam się powoli za nowym autem, obecny to Peugeot 407. Szukam samochodu komfortowego na trasy, a więc dobrze wyciszonego, w cenie do 100k za dobry egzemplarz, z automatem i tempomatem (optymalnie adaptacyjnym). Dziennie jeżdżę ok. 100 km, głownie po ekspresówkach, do tego dalsze wyjazdy. Autem jeżdżę głównie sam, ale nie wykluczam przewożenia dzieciaka czy psa (na razie to plany). Nadwozie? Kombi, liftback, suv (?), nie za wielkie z uwagi na ciasne miejsce w hali garażowej.

Co możecie polecić? Im więcej, tym lepiej - bo autko musi mi się podobać.

Na razie moje typy to Audi A5, Mondeo MK5.

#samochody #motoryzacja #auto
  • 28
@tutifruti peugeot 508, wersja z 2.0 HDi to lider wśród klasy średniej.

Mamy w firmie Mondeo MK5: 1.5ecoboost oraz 2.0TDCi. Na trasy tylko diesel, benzyna puchnie szybko i mam wrażenie że jadąc 140-150 to już dla niej za dużo.

Mamy jeszcze aktualnie produkowanego Passata z 2.0TDi 150HP + DSG. Świetny samochód, szybki, oszczędny, rewelacyjnie się prowadzący. Tego polecam szczególnie. Na trasy coś pięknego.
LS 600h Lexus. Lepszego inżynierię ciężko znaleźć. Około rocznika 2009 - to jest jeden z najbardziej niezawodnych samochodów świata
@piwakk: Tak, tyle że 11 letni LS będzie się mniej psuło niż 4 letnia sredniawka. Oczywiście to kontrowersyjne co mówię, ale takie mam przekonanie
@piwakk: Możesz mieć rację, nie przeczę. Ale samochód jest lepszy znacznie od sredniawek :) no i można go też kupić za jakieś 80 i zostawić sobie na naprawy. Ale nie będę się dużo kłócił. Pewnie racjonalne jest twój wybór bardziej
@Nuuk: Ale podajesz samochód, który jest praktycznie nie do kupienia, z przebiegiem rzędu kilkaset tysięcy. Przecież w tym 0 logiki. Wpisałem LSy między 2009 a 2011 rokiem. 5 ofert, tylko 1 to LS600 i ma 300k przebiegu xD Jak chcesz kogoś wpakować na minę to dobra opcja. Za 100k możesz dostać nowy samochód bez przebiegu...
@TrionicSe7en: a jakbyś miał porównać te trzy, czyli właśnie Mondeo, Passat i Peugeot 508 pod kątem komfortu na trasach, wyciszenia?
Passat trochę nudny wewnątrz i zewnątrz (zwłaszcza komiak), ale czytałem, że solidny.
Peugeot 508 bardzo mi się podoba, ale obecny trochę rozczarował (awaryjny), więc boję się kolejnego Francuza. No i wkurzałby mnie brak cupholderów :O
Diesel pasuje.

superb z tym samym silnikiem?


@piwakk: podobno rozczarowująco głośny
@tutifruti: tak jak przedpiszcy: Passat/Superb 2.0TDI + DSG, P508 2.0HDI auto. Mondeo nie polecam: skrzynie PowerShift drogie w naprawach i nie bardzo chcą je robić. Insignia ogólnie niezła, ale może być zbyt długa i ma starą skrzynię automatyczną: słabo się zbiera, ale może byłaby ok. Z mniejszych rozważ Octavię 2.0TDI + DSG i Volvo V60 2.0d auto.
@tutifruti: Jeździłem ostatnio takim. 2.0 190 TDI, tyle że bez quattro. Na zewnątrz po odpaleniu był głośny, ale jak się nagrzał to nie było źle. No i spalanie bardzo na plus. Jechałem koło 14 po Warszawie, połowa to droga S8, jakieś korki itp. Nie jechałem mega oszczędnie, skrzynia przez 90% czasu w S. Kilka startów spod świateł i z 58 km miałem średnią równe 7L :) Śmigałem wersją L&K, wyposażenie naprawdę
@tutifruti: Weź passata w highline tdi 190 lub 150, w tej cenie znajdziesz świeży samochód 2-3 letni z przebiegiem 30-40k km.
Serio nie ma lepszego wyboru w tej cenie, dobre audi będzie kosztować ze 120k, mondeo to mimo wszystko badziewie z ogromną utratą wartości za kilka lat. Jeśli zwykle jeździsz bardziej 140 niż 160 to możesz wziąć jeszcze pod uwagę insignię, trochę gorsze wyciszenie i mniejsza stabilność przy wysokich prędkościach, ale
@tutifruti: 100 km dziennie to nie jest wielki przebieg. Myślę że segment C pokroju golfa ci wystarczy. Segment D będzie na pewno wygodniejszy ale oznaczać to będzie, że musisz kupić używkę.
@cwlmod: ale te 100 km to trasami eskresowymi i autostradami, niekiedy zdarzają się i drogi w Niemczech. A mam raczej ciężką nogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc segm. C nie bardzo, a zwłaszcza ten skrajnie bezpłciowy Golf.
@tutifruti: Nowy golf chyba nie jest aż taki nudny. Ciężka noga to znaczy jaka? 100 koni wystarczy, żeby rozbujać się do 160 a komfort zależy od wyciszenia. Pamiętam że byłem zszokowany jak przyjemnie się mini one prowadzi przy takiej prędkości. Rozpędzanie trwa wieczność ale cicho, tzn jest słyszalny tylko jednostajny szum powietrza bez zawirowań.

Sam musisz zdecydować czy wolisz nówkę czy używkę. Nie przesadzaj z tym segmentem C, bo to głośno
@cwlmod: Prawdę mówiąc, choruję na nowego Peugeota 508, ale nie wiedziałem, że jest szansa na uzyskanie tak sporych rabatów. Kupowałeś auto za gotówkę, czy takie rabaty dają też przy finansowaniu Peugeot Perfect Drive?
Jak wygląda z miejscem z tyłu? Serio tak źle? Czy odświętnie cztery osoby się zabiorą?
@tutifruti: To była wyprzedaż rocznika w kwietniu, wiec resztki resztek plus pierwsza fala koronawirusa.

Auto było kupowane w leasingu Ala wynajem dla mojego znajomego. Co ciekawe oglądał inne auta z tego segmentu bo chciał miec duzo miejsca z tylu dla żony i dziecka. Jak sam wsiadłem za soba to miałem wystarczająco miejsca na nogi ale nie pamietam jak było z głowa. Pewnie dobrze bo bym zapamiętał.

Auto fajnie wyglada ale z