Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Akwamiruny, mam problem z rośnięciem roślin w swoim akwa i nie wiem z czym to może być problem.
Wszystkie rośliny kolorowe czyt. Czerwone w ogóle nie rosną. Część z zielonych bardzo się wydłuża, gubią liście. Przy bimbrowniku tyle że te zielone bardziej się rozrastają. Dodaję czasami specyfiki na wzmocnienie potas itd. Podłoże drobny piach, wsadzałem takie gliniane kulki. No nie mam pomysłu co robić żeby wyglądało to w końcu tak jak powinno. Podmiany 1/4 raz na miesiąc, filtr strasznie się brudzi. Lampy led 2x10w 5700k T8. Wrzucilem kiedys pielegniczki małe to utrzymały się z 2 miesiące.
#akwarystyka #akwarium
PiczaBociana - Akwamiruny, mam problem z rośnięciem roślin w swoim akwa i nie wiem z ...

źródło: comment_1612293402OxmfcpWFoy4ZNRp5XxYio7.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiczaBociana: Z tego co piszesz i z tego co widać na zdjęciu to rosną ci tylko proste w uprawie roślinki. Ile litrow ma to akwarium? Światło pewnie masz za słabe, wnioskuję oceniając po zdjęciu.
Oprócz tego pewnie masz niedobory makro i żelaza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiczaBociana: Ja nie znam konkretnych modeli lamp. Jeśli chcesz gotowca to sugeruje się tym co podaje producent.
Jeśli chcesz robić sam to w przypadku zwykłego LED (5730) weź od 0,5 do 1 wata na litr wody. Dla power LED trochę mniej, może od 0,4 do 0,7 wata. Wartości minimalne to rośliny mało wymagające i normalne, a wartości maksymalnej to rośliny bardziej wymagające.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiczaBociana: Barwa jaka lubiesz. Mi podoba się najbardziej 15 procent czerwone, 15 procent niebieskie, 50 procent białe 8000k, 20 procent 5000k. Miałem też 70 procent białe 8000k i też było ładnie. Dołożenie 20 procent neutralnego 5000k dało wg mnie trochę bardziej naturalne i milsze dla oka kolory.
@PiczaBociana w sumie nie majątek. Możesz wystawić nie zobowiązująco na olx, może się znajdzie chętny a sobie poskladasz DYI. Z resztą na początku miałem trochę problemów ze czasem taka zastępcza lampa "że sklepu" tez się przyda. Plus lampy DYI jest taki, że długość sobie samemu możesz dobrać. Do mojej długości akwarium miałem problem, żeby pokryć 100% długości.
sajmonm - @PiczaBociana w sumie nie majątek. Możesz wystawić nie zobowiązująco na olx...

źródło: comment_1612902012deFi2GH7ok0vV33edyYLsm.jpg

Pobierz
@PiczaBociana sukces dobrego rosliniaka to 3 rzeczy
1 podłoże
U ciebie jest najgorsze z możliwych czyli drobny piach .nawet przy nawożeniu do słupa wody ciężko pierwiastkom dostać się do gleby bo piach nie przepuszcza plus ukorzenianie się roślin jest gorsze
2 twardość wody im twardsza woda tym rośliny gorzej rosną ,zrób testy wody tylko nie paskowe bo strasznie przekłamują
3 światło za słabe na wysokość twojego zbiornika
Jest bardzo duża ilość filmów