Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Tldr: Mirasy badajcie się, żeby wykryć wcześniej chorobę która toczy Wasze organizmy.

Ja przez lata unikałem lekarzy, bo czułem się świetnie, od czasu do czasu tylko dentysta. Na grypę nie chorowałem chyba z 10 lat, może więcej. Raz na 2-3 lata lekkie przeziębienie z temperaturą 38°C a tak wszystko grało. 2 lata temu zacząłem jeździć na rowerze rekreacyjnie, bo trochę się mi utylo. Wiecie, siedzący tryb życia, praca-dom itp. itd. każdy to zna, albo chociaż słyszał.

Zauważyłem, że mam problemy ze skupieniem się na obowiązkach w pracy, rzeczy które kiedyś robiłem bezproblemowo, teraz potrzebują pewnej mobilizacji z mojej strony. Pierwsza myśl, wypalenie zawodowe, 8 lat w firmie, 7 na tym samym stanowiku. Dodatkowo pojawiła się dziwna senność w ciągu dnia, potrafiłem zasnąć na 1 lub 2 godziny (home office). Skóra na łokciach zaczęła mi się łuszczyć, a na glowie pojawił się lupierz na który żaden nizoral nie pomagał.

Wybrałem się na wizytę do dermatologa. Pani obejrzała głowę, łokcie, przepisała jakieś tabsy, wcierki itp itd i co najważniejsze zaleciła przebadanie krwi pod kątem hormonów tarczycy.

Po odbiorze badań szok, ilość anty TPO 640lU/ml, norma to max 6lU/ml. Czekam jeszcze na Usg tarczycy i konsultacje z endokrynologiem.

Dlatego Mircy jeśli obserwujecie u siebie podobne objawy, zachęcam do przebadania się.

#zdrowie #tarczyca #przegryw #dbajozdrowie #zdrowakobita
  • 4
@cezeter: Teraz nawet jak byś chciał się porządnie przebadać to na NFZ kolejki do 2023. W wielu przypadkach szybciej sam wyzdrowiejesz albo "zaakceptujesz dolegliwości" i nauczysz się z nimi żyć niż uda się znaleźć jej przyczynę i włączyć prawidłowe leczenie. Jedyne wyjście to wizyty prywatne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papasmerf3737: wiem, słabe to w #!$%@?, antyobywatelskie i antylifeowe działania rządów do tego doprowadzily. Dlatego łyżką miodu w tym guano jest to, że mam prywatna opiekę medyczną na wysokim poziomie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papasmerf3737: pracodawca zapewnia mi pakiet w Compensa, a dodatkowo mam jeszcze wykupiony podobny pakiet w Enelmed, więc korzystam z dwóch. Enelmed bo blisko, Compensa bo dobra dostępność.