Wpis z mikrobloga

91 280 - 450 = 90 830

Data donacji: 31.01.2021
Donacja: krew pełna
Grupa: B Rh+
Prywatny licznik: 900 ml

Mój pierwszy wpis. Mam nadzieję, że wszystko poprawnie :)
Macie jakiś patent, żeby nie robiło się słabo już po wyjęciu igły? Dzień przed donacją pije dużo wody/soku, w dniu donacji rano lekkie pożywne śniadanie i przynajmniej 1l wody. A po donacji robię się blady i mega słaby i muszę tam siedzieć z 15 minut żeby dojść do siebie..

#barylkakrwi
źródło: comment_1612252766fhMhYMBx0ioLE4WbvWJV1j.jpg
  • 6
@dragon0000: Wpis jest poprawny dziękujemy :)

Co do samopoczucia, jest to kwestia indywidualna, ale spróbuj porozmawiać z pielęgniarką, być może będziesz mógł oddać w pozycji siedzącej, lub leżącej. Z fotela nie podnoś się za szybko, żeby się w głowie nie zakręciło.

Poza tym te 15min odpoczynku po donacji jest wymagane nawet przez RCKiK, zrób sobie kawę i poczekaj.
W tym czasie obsługa wypełni dokumenty, jestem pewien że nikt Ci wyrzutów z
@Franzowaty: O żadną "męskość" nie chodzi. Bardziej o to, że zajmuje fotel, na którym ktoś w tym czasie mógłby oddać krew, a ja na nim leżę.
Kawy w tej chwili nie mają.."bo pandemia i nie wolno". Ale pomyślę faktycznie o innej pozycji. Dzięki za podpowiedź ;)
@dragon0000: Ogólnie staraj się nie pomować za mocno ręką - szybsze oddanie też może mieć wpływ na samopoczucie. Każdy organizm inaczej reaguje na oddanie. Przy pierwszych oddaniach ludzie troche się stresują, a to też ma wpływ. Nic się nie dzieje jak poleżysz te 15 minut - spokojnie każdy poczeka na swoją kolej. A jak będziesz o tym tak myślał i to przeżywał, to wątpie aby było lepiej. Tak więc traktuj to