Wpis z mikrobloga

Umiłowani moi rodacy, Mircy z tagu #mirkowyzwanie, bracia Wykopowicze z Waszym wspaniałym @m__b na czele. Internauci, siostry i bracia polskich portali internetowych. Do Was, przedstawiciele Polonii z całego świata.
Zostałem uraczony następującymi wyzwaniami:
a) Przez 7 dni codziennie praktykuj jakąś aktywność fizyczną. Spacer/ćwiczenia w domu/treningi. Pochwal się wynikami.
b) Stwórz obraz/witraż/kolaż prezentujący Twoje wyobrażenie o roku 2050
c) Upiecz/ugotuj zimowy przysmak, charakterystyczny dla kraju, którego nigdy nie odwiedziłeś.

Niestety nie znalazłem natchnienia na robótki ręczne i kulinarne, pozostało mi więc zmierzyć się z wyzwaniem z okolic kultury fizycznej.

Kilka słów o planie treningowym.
Treningi siłowe wykonywałem co drugi dzień, przeplatając je z treningami kardio typu HIIT.
W poniedziałek , środę, piątek i niedzielę: 31 minut HIIT (szybkie wchodzenie na skrzynkę od piwa - 3 minuty prawą nogą / 1 minuta przerwy / 3 minuty lewą nogą / 1 minuta przerwy) i tak po 4 razy na każdą nogę
We wtorek i sobotę: trening siłowy - (w domu niestety, gdyż licencję Polskiego Związku Przeciągania Liny otrzymałem dopiero dziś):
- Rumuński martwy ciąg z hantlami - 4 x 20 powtórzeń
- Wykroki w miejscu z hantlami - 4 x 20 powtórzeń
- Pompki diamentowe - 4 x 12 powtórzeń
- Wiosłowanie hantlami w opadzie - 4 x 20 powtórzeń
- Odwrotne rozpiętki z hantlami w opadzie - 4 x 20 powtórzeń
- Uginanie ramion z hantlami stojąc - 3 x (7 x dolny zakres + 7 x górny zakres + 20 x pełny zakres)
- Skłony tułowia w przód z leżenia tyłem :) - 4 x 20 powtórzeń
W czwartek wpadł trening siłowy w planie B - czyli:
- Przysiady ze hantlami - 4 x 20 powtórzeń
- Przysiad do pozycji jeźdźca - 4 x 1 minuta przysiadu
- Chińskie pompki - 4 x 12 powtórzeń
- Podciąganie na drążku nachwytem - 4 x 7 powtórzeń
- Wyciskanie hantli stojąc (arnoldki) - 4 x 20 powtórzeń
- Uginanie ramion hantlami chwytem młotkowym - 4 x 20 powtórzeń
- Wspięcia na palce na jednej nodze - 4 x 30 powtórzeń na każdą nogę

Treningi siłowe dodatkowo poprzedzone są ok 10-cio minutową rozgrzewką, po której następowało również 10-cio minutowe rozciąganie.

Do zobaczenia w kolejnej edycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1612209413ZCQ1nIkwxRRebRk0bXsO49.jpg