Wpis z mikrobloga

Osiem gwiazd mi się właśnie nasuwa na usta, nie wiem czy jeszcze dozwolone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobili szum wokół aborcji i LGBT by przepchać coś znacznie gorszego, coś co jestem pewien że połączy prawicę i lewicę we wspólnej walce o wolność słowa - ustawę o cenzurze Internetu.
Dopóki nie ma tej ustawy o cenzurze Internetu to trzeba głośno krzyczeć by nie wprowadzili.
Wg niej blokować można treści,

jeżeli wymagają tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwa i porządku publicznego

Wprowadzenie oznaczało będzie całkowitą cenzurę treści nieprzychylnych partii PiS gdyż podciągną to sobie pod "porządek publiczny".

Oto parę upośledzonych pomysłów z tej ustawy:

zakaz korzystania z określonego sprzętu lub oprogramowania

Zakaz korzystania z już pobranych wersji VPNów, TORa, dystrybucji Linuxa czy wszelkich innych narzędzi prywatyzujących.

nakaz wstrzymania dystrybucji lub zakaz instalacji określonej wersji oprogramowania

Zakaz instalacji VPN, TOR browser, Linuxa, innych narzędzi prywatyzujących, ban na repacki gier od Fitgirl, Skidrowa

nakaz wprowadzenia reguły ruchu sieciowego zakazującego połączeń z określonymi adresami IP lub nazwami URL

Bany na dosłownie dowolną stronę która nie będzie pasować PiSowi bo będzie zawierać lewicowe poglądy, mogą paść ofiarami FB czy Twitter ze względu na ich ogólne poglądy. Bany na zmienione DNSy "określone adresy IP"

Zważając na to że spora część stronek strajkowych jest na Facebooku bądź strajki istnieją jako hashtag na Twitterze te dwa portale też mogą zostać zbanowane i zostanie nam tylko #albicla i #swiergot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oto PiS i ich "dobra zmiana"
Łapy precz od polskiego Internetu! Cenzurze mówimy NIE.
https://www.facebook.com/StopACTA2.Poland/photos/a.388309708345443/1035523470290727/

#stopacta2 #internet #wolnosc #wolnoscslowa
  • Odpowiedz