Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki i Mirabelki,
Planuję zmienić pracę. W mojej obecnej pracy niestety możliwości rozwojowe już się powoli wyczerpują i od kilku miesięcy odczuwam stagnację, a kierownik niestety skutecznie blokuje mi możliwość awansu pionowego.

Coś o mnie:
- rozwiązywanie problemów to moja specjalność (zwłaszcza cudzych patrząc po doświadczeniu zdobytym w obecnej pracy :))
- na ten moment działam w pełni samodzielnie na zasadzie "musimy ogarnąć to, to i to, masz miesiąc". Praca w zespole nie stanowi dla mnie problemu zarówno na pozycji człowieka od najzwyklejszych zadań, jak i lidera
- angielskim posługuję się praktycznie na co dzień. Oceniam na B2, planuję iść w kierunku C1 (chciałbym podciągnąć głównie w mowie i zdobyć certyfikat)
- znajomość excela oceniam raczej na dobry (Podstawowe formuły do analizy danych, tabele przestawne, potrafię napisać proste rzeczy w VBA automatyzujące pracę (czasami korzystałem z selenium), a jak czegoś nie ogarniam to po prostu czytam i uczę się)
- praca z wykorzystaniem ERP nie stanowi dla mnie problemu
- szkolę pracowników działu, wdrażam nowych, czasami szkolę też ludzi z punktów sprzedaży
- ogólnie jestem uważany za tego "kumatego"

Moja dotychczasowa praca to raczej ślepy zaułek i chciałbym obrać bardziej rozwojowy kierunek. Obecnie jestem na magisterce (marketing). Z drugiej strony ciągnie mnie w stronę IT. Myślałem, żeby iść w SEO lub konsultanta/wdrożeniowca, doradzicie coś? Skoro mam zaczynać od zera to fajnie, żeby to się opłacało w perspektywie przyszłości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#krakow #praca #it #marketing #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6016f95f5e3a1c000abb4329
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: SEO? Chcesz przez pierwsz 1-2 lata zarabiac 2500-3500 netto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rozwiązywanie problemów to moja specjalność

na ten moment działam w pełni samodzielnie


Ja bym celował w takim razie w sprzedaż :) Nieograniczony rozwój i brak sufitu finansowego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tylko co wlasciwie potrafisz, bo wynika z tego, ze niewiele? Excel to jak wpisywanie znajomosci office do CV, raczej przypał, czegos takiego sie oczekuje tam samo jak znajomosci angielskiego. Masz faktycznie b2 czy gdybys mial z kims porozmawiac na zywo, na szybko lub przez telefon ledwo co wydukasz słowa albo bedziesz sie zacinac? Mnostwo ludzi niby zna angielski a nie potrafia rozmawiac, z czytaniem czy pisaniem tez slabo.
  • Odpowiedz
OP: @KromkaMistrz:
Coś konkretnego masz na myśli z zakresu sprzedaży? Szczerze mówiąc to zawsze unikałem kontaktu z klientem, wolałem back office.
Teraz zarabiam w połowie tego co napisałeś po trzech latach pracy, więc jakikolwiek krok w przód mnie ucieszy. I utnę falę w sumie słusznych komentarzy, że dymają mnie na hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Właściwie dużo zależy od tego, co właściwie byś chciał robić. IT to nie tylko kodzenie, ale jak pociąga Cię programowanie czy testowanie to przy odpowiednio włożonej pracy wszystko jest osiągalne.

Sprzedaż potrafi generować fajne zyski, manager, scrum master też potrafią dać świetne zyski i satysfakcję. Nie polecam supportu bo stosunkowo ciężko z niego wyjść, chociaż zarobki potrafią być ok ( są niestety firmy, gdzie to stanowisko jest słabo płatne).

Najważniejsze pytanie
  • Odpowiedz
OP: @krzywy_kanister:
I tutaj mamy kolejny powód przez który chcę zmienić pracę. Umiem wiele, ale tak naprawdę nie jestem wyspecjalizowany w czymś konkretnym. Muszę znać coś w pewnym stopniu, żeby organizować pracę i uzyskiwać wyniki (np. rezultatem ma być gotowe szkolenie online, a ja załatwiam wszystko od rozpisania planu, przez zbieranie informacji i zlecanie wykonywania każdego punktu planu, aż po wynik końcowy. Kolejny przykład - badanie efektywności pracy działu na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Umiem wiele ale nie umiem tego opisac, wiesz co duzo osob ma prace w stylu musze cos poszukac, analizowac informacje, rozpisac, poprowadzic kogos innego . Dyrektor to moze byc od ciebie 2-3 razy starszy, uczyl sie rosyjskiego w twoim wieku, to zadna nobilitacja, raczej znowu minus dla ciebie.
  • Odpowiedz
Coś o mnie:

- rozwiązywanie problemów to moja specjalność (zwłaszcza cudzych patrząc po doświadczeniu zdobytym w obecnej pracy :))

- na ten moment działam w pełni samodzielnie na zasadzie "musimy ogarnąć to, to i to, masz miesiąc". Praca w zespole nie stanowi dla mnie problemu zarówno na pozycji człowieka od najzwyklejszych zadań, jak i lidera

- angielskim posługuję się praktycznie na co dzień. Oceniam na B2, planuję iść w kierunku C1 (chciałbym
  • Odpowiedz