Wpis z mikrobloga

Znajomy szuka samochodu do około 30k(ma 35k, ale chcę sobie 5k zostawić na wszelki wypadek). Jeździ głównie po mieście i rocznie robi około 8-10tys km. Wcześniej miał Skodę fabie 2 i chciałby teraz coś z segmentu C. Auto musi być mało awaryjny i w miarę tani w eksploatacji. Jakie modele warto brać pod uwagę? Da radę kupić auto max 5 letnie? #samochody #motoryzacja #cokupic
  • 10
@CoreInside że względu na silniki do miasta skupiłbym się na benzynie, doradzałbym Japonskie lub jakis koniec produkcji renault megane/laguna 3, francuzy tanie w eksploatacji i w tym budżecie można znaleźć fajne benzyniaki z końca produkcji, ew merca c klasę ale będzie starszy.
@CoreInside: miałem podobny dylemat i wahałem się pomiędzy renault megane 3 / fluence lub toyota auris / corolla. W obu przypadkach silnik 1.6 (110km w renault, 132km w toyocie), który dobrze znosi lpg, subiektywne wrażenia z z jazdy to remis, średnia dynamika ale trzeba się z tym liczyć, bo to silniki wolnossące. Na korzyści toyoty przemawia skrzynia 6-cio biegowa i rozrząd na łańcuchu. W renault rozrząd jest na pasku ale za