Wpis z mikrobloga

Powiedźcie mi czy jest coś takiego jak "nakładka" w takim znaczeniu że przyjmuję piłkę mniej więcej na wysokości głowy przeciwnika nogą i "pokazuję mu" podeszwę ale nie dotykam go w żaden sposób to liczy się to jako faul XD?
Już mnie #!$%@? to, bo u mnie na wsi często mówią że to jest faul jak gramy sobie rekreacyjnie XD
#pilkanozna
  • 6
@muskel W zasadach gry w piłkę jest rozdział o grze niebezpiecznej. Jest to taka, która może spowodować kontuzję u siebie (naprawdę) lub innego piłkarza. Kopanie piłki na wysokości głowy z podeszwą zwróconą do przeciwnika to jest gra niebezpieczna, nawet jeśli nikogo nie trafiasz.
@ZenonZawodowiec ok dzięki za odpowiedź a co w przypadku jak stopę mam zwrócona w dół czyli nie pokazuje mu podeszwy i moja stopa też będzie na wysokości jego głowy np w wyskoku i nie będę skakał bezpośrednio na niego tylko obok niego
@muskel No to już zależy od sytuacji. Przepisy mówią, ze jesli tworzysz zagrożenie dla siebie lub innych, to jest przewinienie. Trochę inaczej też gwiżdże się Ibrę który ma taką kontrolę nad ciałem, ze na milimetry wyłapie tak piłkę, nie robiąc nikomu krzywdy, trochę inaczej typa z b klasy, któremu może udać się wyskoczyć, ale gdzie i na kim wyląduje, to już inna sprawa.

W każdym razie, nie ma nakazu gry po ziemi,