Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś z Was jakiś sprawdzony zestaw wskaźników na wejście/wyjście? Jestem nowy w analizie technicznej i ilość różnych wskaźników pokazujących różne, często sprzeczne, informacje wprowadza mnie w niemałą konsternacje. Znalazłem pełno różnych strategii wykorzystujących różne kombinacje wskaźników ale nie wiem które faktycznie są dobre a które nie.

Najbardziej podoba mi się strategia kombinacji SO z MACD, z drugiej strony przecięcia średnich kroczących też wydają się sensowne, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze zdarzenia niezależne (jak np ogłoszenie wyników finansowych) przez które całą skrupulatną analizę można wyrzucić do kosza.

Dodam że raczej nie interesuje mnie day-trading bo odnoszę wrażenie że tutaj to już w ogóle ze wskaźnikami jest hazard, zwłaszcza w XTB gdzie ich spread zabiera praktycznie każdy możliwy zarobek na małych wachnięciach.

#gielda
  • 10
@bartoneczek: SO wskazywał na odwrócenie trendu.
Zanim zaczniesz wierzyć w SO[na każdym instrumencie oddzielnie] to najpierw odzoomuj trochę wykres i sprawdź czy potwierdza on w historii fakty wzrostów i spadków.
@jack_: To się sprawdza, sam korzystam z RSI oraz MACD i teraz też dołączę SMA50 i SMA200 (bo nie zajmują dodatkowo miejsca xD - żart). Jednak to wszystko na nic w obliczu kryzysów, koronawirusa itp. gdzie jest zjazd 50% na całym rynku. Chyba że jesteś milionerem jak wszystkie mirki z tagu giełda i potrafisz uśredniać przez 2 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie dzięki, wskaźników
piotrekv101 - @jack_: To się sprawdza, sam korzystam z RSI oraz MACD i teraz też dołą...

źródło: comment_1612045551XK8xRkKKBWhq7UtzrGRa9J.jpg

Pobierz