Wpis z mikrobloga

  • 4
@TenTypZez

Sam fakt, że mówisz o procentowej skutecznosći w kontekście maseczek już pokazuje, że nie masz pojecia o czym mówisz ;p

Przecież tak się podaje skuteczność filtracji, nieuku.
  • Odpowiedz
  • 2
@Volki Eche, a twoje źródło to instytut danych z d--y, albo badanie którego nawet potrafisz poprawnie zinterpretować. W maskach nie chodzi o filtrację przy oddychaniu, a o zatrzymywanie kropli którymi plujesz w czasie mówienia czy kichania. Ja p------e rok się kręci ta karuzela a antunaukowe prawactwo dalej udaje idiotow. No i tak - ostentacyjne nie noszenie maski jak Bosak to dzbanstwo i buractwo.
  • Odpowiedz
@Volki: Ta, będę oglądał godzinę polsatu xD
Jak masz badania, to pokaż. Wiesz, badania to takie rzeczy, które ukazują się w naukowych journalach. Takie po normalnym torze, zweryfikowane, replikowalne, badania.
  • Odpowiedz
  • 0
@greven

W maskach nie chodzi o filtrację przy oddychaniu, a o zatrzymywanie kropli którymi plujesz w czasie mówienia czy kichania

Nikt nie kicha w maseczce xD Te kropelki nie mają dużego znaczenia.
  • Odpowiedz
@Volki: jak kicham/kaszle to normalnie rozsiewam wtedy swoją ślinę na 2-3 metry. Jak kicham w maseczce to rozsiewam ja na 1,8-2,7 metra? Ja rozumiem ze ten co wdycha nie jest super chroniony. Ale ten co różności nie jest mocno blokowany?
  • Odpowiedz
  • 0
@powiedz

jak kicham/kaszle to normalnie rozsiewam wtedy swoją ślinę na 2-3 metry.

Jak kichasz, to zakrywasz usta ręką, a nie maseczką, żeby jej nie osmarkać lub nie była wilgotna.

Ja rozumiem ze ten co wdycha nie jest super chroniony. Ale ten co różności nie jest mocno
  • Odpowiedz