Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, w jednej z inwestycji która obserwuję zastosowano następujące rozwiązanie: pompa ciepła użyta do ogrzewania podłogowego. I to jest JEDYNE źródło ciepła w parterowym mieszkaniu ok 40m2 w niskiej zabudowie. Do tego mieszkanie ma 2.80 a nie standardowe 2.60 wysokości.

Co o tym sądzicie? Jakie mogą być wady takiego rozwiązania, przy założeniu że mieszkanie jest pod rodzinę a nie jako inwestycja? Czy warto?
#budownictwo #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #krakow
  • 16
@wkrk: Co to za pompa ciepła? Powietrzna? Ogólnie do czasu optymalizacji pracy pompy będą duże rachunki za prąd - tak sądzę.
Jak będziesz grzać przez cały okres grzewczy 24/7 na niskim parametrze to powinno być cacy ;)
@mlesz: @MrFen: dzięki za odpowiedzi! Tu trochę danych od dewelopera:

Instalacja centralnego ogrzewania – podłogowa – z rur PE-X/AL./PE firmy HERZ zamiennie WAWIN lub VALSIR z rozdzielaczami umożliwiającymi regulację ogrzewania w pomieszczeniach,
– w łazienkach dodatkowe kaloryfery „ręcznikowce” – Eden z głowicami termostatycznymi
– czujnik temperatury w mieszkaniu
Instalacja centralnego ogrzewania – podłogowa zasilana przez pompę ciepła typu powietrze-woda Samsung EHS 5kW
@wkrk: No to jak kolega pisze, to może zawyć czasami. Nie chciał bym mocno czegoś takiego na balkonie... Nie wiem jak u was deweloper załatwi sprawę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Poza tym ja jakoś nie mam przekonania do pomp ciepła jako indywidualne źródło ciepła w mieszkaniu.
@MrFen: nad tym też się zastanawiam, jestem przyzwyczajony do gazu albo mpec. Właściwie tylko to wstrzymuje mnie przed zakupem mieszkania, boję się nieznanego.
@wkrk: 40m2 ogrzeje z palcem w nosie. To żaden wyczyn dla takiej pomocy ciepła. Tylko zerknij na jej głośność w specyfikacji. Im ma mniej tym jest lepsza - czyli bardziej zaawansowana technicznie itd. Są pompy których na pełnej mocy można nie usłyszeć stojąc w pobliżu i takie jak byś stał przy włączonym silniku odrzutowym. Decybele i aktualny gaz jak propan czy co2 mówią wszystko ile jest warta.
@MrFen: skąd wziąłeś "standardowe 2.60"? W zdecydowanej większości mieszkań, w których mieszkałem lub oglądałem wysokość to raczej 2.70-2.75, a czasem są wyjątki i jest bliżej 2.90, rzadko w dół. No chyba że ktoś sobie podwiesi sufity.
@zapp12345: Chyba wołasz nieodpowiednią osobę. Standard jest wszędzie inny, minimum jest chyba 2,55m. Wysokość mieszkań przeważnie zależy od deweloperów i warunków jakie muszą spełniać ich budynki. Spotkałem się z tym, że robią nawet do 2,90 żeby było miejsce na ewentualną zabudowę :)