Wpis z mikrobloga

Tak patrzę, że chyba lepszą opcją będzie kupno Legiona w wersji 8 GB RAM, bo x-kom dokłada dodatkowe 8 GB za 250 zł, a taniej kupię kość i wtedy będą dwie po 3200 MHz, bo x-kom zamienia na 2666 MHz.
Z tego co kojarzę, to nie tracę gwarancji, gdy dołożę RAM
  • Odpowiedz
@rafal-masny: tak, nawet na forum Lenovo był o tym wątek, i jest tam potwierdzenie ze można dołożyć ssd i ram bez utraty gwarancji.

Jak ja kupowałem tego legiona do +8gb ramu było za 150zł ale właśnie podmieniali na niższe taktowanie, teraz na x-kom można dokupić pasująca kość ram za 140zł: https://www.x-kom.pl/p/605716-pamiec-ram-sodimm-ddr4-lexar-8gb-1x8gb-3200mhz-cl22.html

edit: i za 4550zł była wersja z RTX 2060 która w zestawieniu z Ryzenem będzie wydajniejsza niż 1660ti
  • Odpowiedz
Masz dokładnie ten sam model? z R7?
Jak kultura pracy podczas pracy biurowej, YT czy przeglądania netu? Jak w grach?
Grzeje się mocno?
Jak z baterią? Zarówno normalne użytkowanie i granie
  • Odpowiedz
@rafal-masny: tak mam R7 + RTX 144Hz, jak zapętliłem YT to wytrzymał koło 6h na zmniejszonej jasności (pewnie ~30%), pod linux z opcją tylko RTX (bez integry) przy oglądaniu twitch-a wytrzymał do 2h więc nie ma rewelacji.

Warzone na automatycznych detalach chodzi płynnie, ale jeszcze nie sprawdzałem klatek i temperatur, w nic innego nie zdążyłem pograć. Wiatraki wtedy chodzą na max, preferowane słuchawki do grania ale nie ma tragedii.

Przy YT
  • Odpowiedz
1. Warzone
2. Słyszałem tylko o undervoltingu INTELA nie wiem czy się da zrobić to samo na R7
3. W Lenovo nie wiem, w DELL czytałem gdzieś że spoko.
  • Odpowiedz