Wpis z mikrobloga

Mirki, szyba mi wpadła do środka drzwi kierowcy-Golf IV.
Podejrzewam, że przymarzła do uszczelek, a ja głupek na siłę bawiłem się mechanizmem otwierania, więc "odkleiła" się od tej wędrującej w górę i w dół półki. I w trakcie jazdy nagle się #!$%@?ła do środka.
Na razie udało mi się podnieść sztuczką z taśmą samoprzylepną, i jako tako postawiłem na tej półce (sam mechanizm działa), ale nie mogę zdjąć plastików z drzwi kierowcy, żeby dostać się do środka i osadzić szybę w mechanizmie.
Jest jakiś na to patent?

#motoryzacja #golf #golf4
  • 10
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: bo to typowa usterka wszystkich tworów opartych na golfie 4. W poprzednim moim golfie spadły 2 szyby, teraz jeżdżę Oktawią jedynka i dzieje się to samo. Najlepiej to co jakiś czas serwisować te wszystkie mechanizmy lub pogodzić się ze stałe zamknięta szyba xd
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: no i w czym masz problem? Zdejmujesz boczek drzwi odkręcasz blachę, za którą jest mechanizm i wymieaniasz plastikowy pierdzielniczek, który pewno się złamał jak w każdym golfie, ten pierdzielniczek nazywa się "ślizg szyby"
  • Odpowiedz
  • 0
@pokaczw Nie mogę się nawet dostać do blachy, bo nie radzę sobie z odkręceniem tego poszycia na którym są klamki i panel sterowania szybami. Poza paroma wkrętami i zatrzaskami, całość trzyma się na śrubie, mniej więcej na wysokości uchwytu do zamykania drzwi. Nie mogę się do niej dostać
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: Zobacz na youtube poradnik, nie ma tam nic trudnego, z tego co pamiętam to w uchwycie są śruby a później trzeba szarpnąć boczkiem. Nity nie służą do zdejmowania tej blachy, trzeba odkręcić tylko śruby
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: akurat mechanizm szyb elektrycznych w MK4 to jest nieporozumienie, jak masz sprawne silniczki a cos takiego sie stalo to zamawiaj nawet chinski zamiennik mechanizmu bo jest lepszy od tego co montowali na tasmie. Kilka lat temu koszt bez silnika to niecale dwie stowy.
  • Odpowiedz