Wpis z mikrobloga

Hej
Ratujcie bo już trochę brak pomysłu.. w skrócie:
Mam Geforce gaming rtx 2060 (3x display port 1x hdmi), podłączone:

1. monitor po display port
2. telewizor po hdmi

Wszystko działało super, dziś przychodzę i nagle słyszę odgłos podłączania/rozłączania TV (podobny wydaje usb) i tak w kółko. Oczywiście myślałem najpiew ze to coś na usb, ale doszedłem że to TV (wtedy i tak był wyłączony).

Odłączyłem go i teraz już całkiem brak obrazu na nim. Co sprawdzone:

1. kabel HDMI jest dobry - jak odłącze monitor to pierwsze ekrany się na nim ładują zarówno na TV jak i na monitorze
2. złącze HDMI z karty też jest ok skoro pierwsze ekrany się ładują, mam też zintegrowaną grafikę i na niej po HDMI (po wykręceniu zewnętrznej grafiki) też są widoczne pierwsze ekrany, na ekranie logowania gaśnie
3. windows up to date, grafika najnowsze sterowniki
4. wejscia hdmi w tv sprawdzone playstation, działają
5. drugi monitor (czyli TV) nie jest wykrywany

Podsumowanie według mnie: chyba update'y coś pochrzaniły w Windowsie że nie chce wyświetlać grafiki po HDMI, wszystko gaśnie jak się ma pojawiać ekran logowania. Poszukam jeszcze kabla Display Port -> HDMI i sprawdzę czy monitor zadziała. Google przeszukane, zero konkretów.

#pc
  • 9
@glurp77 sprawa przewodów DP - Hdmi - te kable mogą nie działać, miałem okazję korzystać w firmie i za Chiny nie chciały ruszyć. Druga sprawa, odłącz obydwa przewody od karty i wpianaj DP następnie Hdmi, niby głupie ale czasami działa.

I sprawdź w panelu nvidii czy pokazuje dwa zajęte porty
@borcio: podłączyłem teraz Display Port do karty -> hdmi w TV i poszlo, ale też nie wykrywa TV tak jak trzeba tylko w jakiejś bardzo niskiej rozdzielczości. Czyli dalej nie tak. To co wspominasz to też miałem w pracy, u mnie było tak że kable DP -> hdmi działały tylko w tę stronę, natomiast jak podłączyłem w stronę HDMI -> DP to już nie.
Co do odłączania i podłączania w różnej
W panelu to nawet nie chce wykryć drugiego monitora (TV), tak jak poniżej na screenie. Czasem jednak jak robię żonglerkę kablami (już Ci nie powiem dokładnie jaką bo jakieś dziwne kombinacje) to go wykrywa, rozdzielczość na TV jest jednak biedna i nie da się jej zwiększyć. A i tak potem jak robie restart to drugi monitor znika całkowicie.
Pobierz glurp77 - W panelu to nawet nie chce wykryć drugiego monitora (TV), tak jak poniżej n...
źródło: comment_1611781999ZCLV53Z9TNQ53NJ9h3VwgY.jpg
@borcio: Myślę że jak podłącze do innego DP -> HDMI TV to też będzie to samo, wykryje mi drugi monitor ale jak jakis basic bez mozliwosci konkretnej rozdzielczosci. No nie wiem, jest to naprawdę mega dziwne dla mnie, nic nie zmieniałem, nic nie rozłączałem, sprzętowo wygląda że jest wszystko ok..
@glurp77 a próba reinstalacji sterowników? Ściągnij ostatnią stabilna wersję i przy instalacji wymuś czystą instalacje

Ewentualnie usuń sterowniki i daj im się zainstalować ponownie przez WU, po restarcie system powinien sam zaciągnąć stery
@borcio: Tego jeszcze nie próbowałem, tzn - miałem jakieś stare i je dziś aktualizowałem (czysta instalacja). Ale naprawdę podejrzewam Win 10 - wykręciłem przecież Geforca całkiem, podłączyłem MONITOR (!) pod zintegrowaną kartę Ryzena (HDMI) i też pokazało mi początkowe ekrany a na ekranie logowania ciemność...
Spróbuje jeszcze jutro zintegrowaną grafikę po DVI...
Dzięki wielkie za podpowiedzi, będę oczywiście walczył dalej, jak coś odkryje to dam znać
@borcio: Wiesz co niemożliwe, już tak sobie siedziałem przy piwku i mówię "a zobaczę czy playstation ruszy" bo tego nie sprawdzałem.. no nie ruszyło na TV.. no to może jakieś aktualizacje w TV? zrobiłem aktualizację w nim i wszystko działa jak po staremu, takie samo połączenie, te same kable. Działa PC i PS4. Problem rozwiązany. ale myliło mnie to że TV działał czasem jak robiłem fikołki z kablami. Telewizor Philips jakby