Wpis z mikrobloga

Ludziska sprawa jest. Różowy chce keybord na urodziny No i chyba będę musiał jej kupić :( Kompletnie się na tym nie znam, więc szukam czegoś do maks 1000 zł dla osoby która chce się nauczyć grać i jakieś podstawy już posiada. Dziękuje za pomoc i życzę miłego dnia ;) #keyboard #instrumenty #muzyka #pianino
  • 11
@tomtom666: ona by chciała zwykle pianino, ale na to nie ma najmniejszych szans. Pianino cyfrowe spoko, tylko z tego do się informowałem to są dosyć drogie a ja chciałbym się zamknąć w 1000 zł wiec musi jej wystarczyć keyboard :)
@konkooks: problem w tym, że keyboard za 200 zł dokładnie tak samo udaje pianino, jak keyboard za 1200 zł. Różnią się możliwościami keyboardu, których różowa pewnie nigdy nie wykorzysta, jeśli chce pianino.

No niestety, nie ma tanich pianin cyfrowych, czy raczej - są, ale na zasadzie oszczędzania 10% ceny żeby mieć 50% gorszy instrument
@konkooks: od razu mówię, czym pianino różni się od keyboardu:

- naciśnięcie klawisza daje opór, przez co łatwiej kontrolować siłę nacisku i uzyskać odpowiednią głośność dźwięku, chodzi też o wrażenie gry jak na prawdziwym pianinie

- dużo ważniejsza sprawa, pianino ma 88 klawiszy, keyboard zazwyczaj 61. Na 61 klawiszach nie zmieści się 90% utworów napisanych na pianino.
@tomtom666: Sytuacja jest tego typu ze ona tak na prawdę nie umie grać na żadnym z tych instrumentów. Dlatego może kupię jej keyboard a jak dobrze będzie jej szła nauka to w przyszłości pomyślimy o czymś lepszym :)
@konkooks: 61 klawiszy, to naprawdę nie różni się od czegoś za 200-300 zł jeśli idzie o możliwości gry. A może nawet być gorsze, bo coś za 300 zł będzie mieć 200 różnych instrumentów, podkłady perkusyjne etc, można się będzie pobawić, a tu masz tylko brzmienie pianina.

Na keyboardach się nie znam w ogóle, to już musisz kogoś innego pytać, ale jeśli chodzi o pianina, to niestety nie ma "tanich dobrych". Trzeba
@konkooks: a, przy keyboardzie patrz na 3 cechy, brak którejś z nich całkowicie eliminuje instrument jeśli ktoś chce bawić się w pianino

- klawisze muszą być wrażliwe na siłę docisku, czyli aktywne / dynamiczne (różnie to sprzedawcy opisują)

- musi być polifonia co najmniej 24, 16 może okazać się zbyt niską wartością, chociaż grałem na takim i dawał nawet radę

- musi być możliwość podłączenia pedału sustain

jak te 3 warunki