Wpis z mikrobloga

Mam kilka fajnych pomysłów

-1zł podatku w cenie karmy dla psa, wszystko co z tego wpadnie idzie na schroniska
-1zł podatku w cenie pieluch, wszystko z tego idzie na darmową antykoncepcję
-5zł podatku w cenie doładowań do telefonu, wszystko z tego idzie na darmowy transport publiczny dla dzieci
-2zł podatku w cenie prezerwatyw, wszystko z tego idzie na jedzenie dla przedszkoli i żłobków i szkół
-5zł podatku w cenie papierosów, wszystko z tego idzie na leczenie nowotworów
-5zł podatku w cenie alkoholu, wszystko z tego idzie na budowę orlików i hal sportowych
-powstaną butelkomaty które będą zwracały 5zł za 10 dowolnych butelek plastikowych

#projektpartia #neuropa #podatki #konfederacja #socjalizm
  • 24
  • Odpowiedz
@Baccon: psy to nie ludzie, poza tym jaka jest różnica między np krową, a psem? W moim odczuciu oba gatunki odczuwają ból tak samo. Nie do końca rozumiem umniejszanie cierpienia jednych gatunków na rzecz innych. Mi osobiście nie robiłoby większej różnicy z czego jest mięso, jeśli by mi smakowało, ale większość Polaków nie byłaby w stanie tego zaakceptować, więc pozostaje eksport
  • Odpowiedz
@Faynem: nie ludzie ale to nie ich wina, że ludzie są głupi. A jaka jest różnica: krowa jest roślinożerna i nie odławia się jej z przypadkowych miejsc na wpół żywej. Takiego psa trzebaby zdiagnozować, wyleczyć, utuczyć, zbadać jeszcze przed transportem (bo nie widzę w pl możliwości zrobienia zakładów przetwórstwa psów ze względu na mentalność Polaków), dolicz logistykę. Śmiem wątpić w opłacalność i konkurencyjność odławiania psów vs hodowli świń.
  • Odpowiedz
@ProjektPartia: dlaczego niby korzystając z telefonu mam finansować transport dla czyjegoś kaszojada? Ktoś sobie bachora zrobił, ma na niego 500+ - na transport mu styknie.

Ogólnie dosrywanie masy nowych podatków to debilizm, przecież masz VAT. I to znacznie większe pieniądze zazwyczaj. I już widzę jak ktokolwiek śledzi ile i gdzie tej kasy pójdzie, dosrałoby to tylko głupią papierologią w US i firmom sprzedającym towary.
  • Odpowiedz
@Faynem: mój też jest z przymrużeniem bo bambinistyczne zapalenie opon mózgowych jest w narodzie silne. Tutaj nikt nie chce rozwiązać problemu bezpańskich psów i kotów tylko leczyć swoje sumienie przetrzymując biedne zwierzęta latami jak na fermach futerkowych.
  • Odpowiedz