Wpis z mikrobloga

Mirki, planuję zakupić soundbar z subwooferem do telewizora. Problem mam jedynie z ustawieniem subwoofera. Właściwie w grę wchodzą dwa miejsca: na przeciwnym końcu pokoju (pokój o wym. 6x6 m) lub między narożnikiem a ścianą. Jest w takiej sytuacji sens kupować suba? Co sądzicie?

Załączam dokładny plan mieszkania i propozycje na ustawienie suba.

#audio #glosniki #telewizory
persil91 - Mirki, planuję zakupić soundbar z subwooferem do telewizora. Problem mam j...

źródło: comment_1611688742bpp8pvXh1nmWTzLI3dtLTj.jpg

Pobierz
  • 13
@persil91: Cóż mogę Ci napisać? Przy ścianie (bocznej) źle, w rogu źle, za plecami bardzo źle…. Najlepiej z przodu. Choć - bo nie wspomniałem - zaznaczając miejsce w myśli miałem system 5.1. Przy ograniczonych wymaganiach ustaw po lewej, na wysokości zlewozmywaka. ;-)

byłby skierowany w stronę ściany


@persil91: Właśnie dlatego wszystkie te miejsca są złe. To urządzenie musi dmuchać powietrzem, i tego powietrza musi w prawić w ruch sporo. Więc skierowanie w ścianę (mebel/zasłonę) jest…. no niekorzystne wielce jest.
Cóż mogę Ci napisać? Przy ścianie (bocznej) źle, w rogu źle, za plecami bardzo źle…. Najlepiej z przodu


@ConanLibrarian: ponieważ?

Mirki, planuję zakupić soundbar z subwooferem do telewizora.


@persil91: aha, w jakim celu?

Jest w takiej sytuacji sens kupować suba? Co sądzicie?


@persil91: właściwe pytanie to czy jest w ogóle sens kupować soundbara.

Subwoofer ustawia się tam gdzie dobrze będzie grał a nie tam gdzie pasuje. Chociaż celujesz w
aha, w jakim celu?


@ksiak: zestaw ma służyć poprawie audio przy oglądaniu filmów.

W salonie MM zrobił na mnie wrażenie dźwięk z wspomnianego wyżej zestawu: telewizor Samsung z funkcją Q-symphony oraz soundbar z subwooferem HW-Q900T lub Q950T (ten ma jeszcze głośniki tylne). Na rtings.com ten zestaw plasuje się bardzo wysoko w rankingu.
zestaw ma służyć poprawie audio przy oglądaniu filmów.


@persil91: ok plus dla Ciebie za chęć zmiany.

W salonie MM zrobił na mnie wrażenie dźwięk z wspomnianego wyżej zestawu: telewizor Samsung z funkcją Q-symphony oraz soundbar z subwooferem HW-Q900T lub Q950T (ten ma jeszcze głośniki tylne). Na rtings.com ten zestaw plasuje się bardzo wysoko w rankingu.


@persil91: w salonie MM to niestety ale wszystko może zrobić wrażenie. Jednak Ty chcesz poprawić