Wpis z mikrobloga

Hej! Życie znowu chce mnie nauczyć jak być panem domu.. Zesrał się wentylator ścienny w łazience, a dokładniej wiatrak w kanale zaczął trzeć o ścianki tego kanału, ewidentnie nie jest w stałej pozycji. I teraz mam problem, bo rozkręciłem co się dało, ale nadal nie mam dojścia do wiatraka, mam wrażenie, że powinienem wyciągnąć cały kanał, który osadzony jest w ścianie, a to wygląda na klejone jakąś pianką montażową i nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czy jakiś rozgarnięty Mirosław mógłby mnie nakierować? Dzięki!

Wygląda na to, że mam takie coś: https://www.awenta.pl/index.php/produkty/wentylatory/scienne/linea

#dom #mieszkanie #lazienka #wentylacja #majsterkowanie #remontujzwykopem
Kokos - Hej! Życie znowu chce mnie nauczyć jak być panem domu.. Zesrał się wentylator...

źródło: comment_1611670637WfzqWHQxqeqvUxmW1KW5vB.jpg

Pobierz
  • 6
@Kokos: to co pokazujesz - powinno być wsunięte WEWNĄTRZ rury wentylacyjnej. Tak mniej-więcej luźno, bez problemu powinno dać się wysunąć. Oczywiście zewnętrzna frontowa "pokrywka" jest zdejmowalna, to o tym wiesz? I pod nią mogą być 4 wkręty trzymające wentylator do ściany

Jak jakiś idiota to wziął i wkleił w rurę - to wspołczuję, rury ze ściany nie rwij bo nie będziesz miał dojścia by ją naprawić) jedyne wyjście to rozwalić choćby
@Kokos: Zdejmij kopułkę, odkręć zasilanie od ledów i przejedź nożem pomiędzy płytkami a korpusem wentylatora. Nie potnij sobie palców i spróbuj wyciągnąć całość uważając na przewody.
@Kokos: WYrwij w cholerę, potem odkręć kable, w miejscu gdzie powinny być wkręty chyba piankę widać. Pewnie się tam jakieś plastikowe części wyrobiły, wywal to i kup nowy za pare dych. Uważaj po taki wentylator normalnie pod 230v podłączony i prąd może być niebezpieczny