Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #modelarstwo #diy

Czy któryś z Mireczków ma doświadczenie w drukowaniu kalkomani w domowym zaciszu? Wiem, że większość drukarek nie drukuje białego - to nie jest problemem. Gdzie zaopatrzyć się w papier i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  • 14
@Rzeznik124: Brak białego koloru w drukarkach domowych wyklucza drukowanie kalkomanii. Wszystkie kolory w druku są przezroczyste i bez białego pod spodem nie będą widoczne na modelu. Można by próbować wycinać na małym biurkowym ploterze szablony pod aerograf.
@Rzeznik124: a nie wystarczy, że wydrukujesz na tej białej kalce? z resztą wszystko zależy chyba od tego co chcesz wydrukować - jeżeli na kalkomanii nie ma białych elementów to chyba i tak możesz śmiało drukować
@wova: no na kalce nie ma białych elementów ale kolega @SrebrnyKnur wyżej napisał, że tak czy inaczej biały musi być. Są białe kalki ale nie wiem czy to wystarczy i jak to się zachowuje na drukarce laserowej? Może musi byc atramentowa? O dziwo nie ma za dużo informacji w sieci.
@Rzeznik124: drukowałem jedynie wprasowanki na ubrania, ale wydaje mi się że działa to na podobnej zasadzie.

jeżeli drukniesz na białej kalce to będziesz miał białe elementy, ale będziesz też musiał docinać na wymiar.
na przezroczystej nie będzie problemu z nadlewkami i dokładnym docinaniem, ale z kolei nie będziesz miał białego koloru.

poprawcie mnie jeśli się mylę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rzeznik124: w sumie czysta kalkomanie techmod tez robi. Z tego co wiem wlasnie druk laserowa jest zalecany przez producenta. Niemniej jakosc wydruku w duzej mierze zalezy od drukarki
@Rzeznik124: da się. Druk laserowy jest wygodniejszy, ale zależy od producenta papieru/folii. Co do drukowania białego, to bierzesz aerograf i lecisz z białym podkładem. Jak wyschnie, można drukować. Grunt to zrobić to z głową, bo wydruk warto zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.
@Aztec26626 i drukarki i jakiegoś programu graficznego. Drukarka drukarce nierówna i może się okazać że na takiej którą dysponujesz to nie wyjdzie. Ważna jest jakość druku oraz obsługa grubego papieru.