Wpis z mikrobloga

Nie no zajebiste są studia informatyczne analiza, algerba cały czas jest wałkowana a pod koniec semestru wiadomo dopiero co to są wskaźniki w cpp i tyle z informatyki XDD
już widzę jak umiejętność obliczenia całki się przyda no i na pewno każdy to sam będzie obliczał ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studbaza
  • 31
@CancerLight: no wow, to może by uczyli zamiast #!$%@? o analizie czy szereg jest zbieżny czy nie
to może jak działa Internet, http, administracja linuxa, ja to nawet już nie wspomnę o devopsie coś związane może więcej z informatyką, bo 1,5 roku na uczelni to jest śmiech na sali xD tylko matma i algebra
@FrankGallagher:
@Schnurlostelefon:
no studia informatyczne nie są też studiami matematycznymi, fakt bramki logiczne, algorytmy są potrzebne a jeżeli trafi się coś takiego że będzie potrzeba policzenia całki no to kuźwa 15 min i się tą całkę obliczy samemu z dokumentacji matematycznej xD

a jak ktoś powie że matma "otwiera umysł" to śmiesznie gada, ja zawsze jak piszę sobie to potem łatwiej jest się tej matmy uczyć niż na odwrót komletnie
@muskel: Na studiach technicznych zdobywasz takie informacje, które skutecznie umożliwią ci odtworzenie pewnych urządzeń czy systemów hipotetycznie od zera, oraz pozwolą ci rozumieć bardziej skomplikowane urządzenia z twojej profesji.

Dlatego poznajesz wiele, z pozoru "niepotrzebnych rzeczy", to one dają ci w przyszłości wiedzę, która oddziela cię od durnego klepacza kodu, czy innego operatora maszyn.
@muskel: Ale rozumiesz, że musisz poznać koncepty tego, co matematyka oferuje? Zresztą, nie bardzo rozumiem, na stronie każdej uczelni masz syllabusy i dokładny opis tego, czego będziesz się uczyć. Poszedłeś na studia w ciemno, czy co?
@muskel: Widać bardzo kiepsko pojmujesz studia, takie rzeczy praktycznie uczysz się w zasadzie tylko na Państwowych Wyższych Szkołach ZAWODOWYCH. Tam faktycznie program kładzie trochę bardziej nacisk na wartości praktyczne, masz m.in pół roku praktyk, a nie miesiąc w którym nawet nie nauczysz się gdzie się parzy kawę w pracy.
@muskel: Tę całkę wykonuje za ciebie procesor, ale hipotetycznie, na wypadek jakiejś totalnej klęski żywiołowej czy trzeciej wojny światowej ktoś musi znać teorię która potrafiłaby ten procesor odtworzyć. Niedojrzały chłopak z ciebie i tyle z tego co widzę. Do nauki leniu
@Schnurlostelefon: sprawdziłem i robię sobie gorzkie żale, doskonale wiem co mi matematyka oferuje tylko czy nie lepiej byłoby wytłumaczyć co mogę tym zrobić aniżeli męczyć studenciaka masą zadań domowych i pseudo-projektów z matematyki a w programowaniu sprowadza się to do NAPISANIA PROGRAMU ZNAJDUJE MACIERZ ODWROTNĄ Xd
@Tank1991: a gdzie napisałem że jest nieprzydatna? Chodzi o to żeby wyjaśnić koncepcję całki co dzięki niej otrzymamy, zastosowania praktyczne a nie męczenie tego trudnymi przykładami na cała stronę A4