Wpis z mikrobloga

Odwołajcie wszelkie sprawy poza domem.
Mam od wielu lat prawo jazdy, ale takich warunkow w miescie jeszcze nie spotkalem.
Pod lekkie wzniesienie spod swiatel ruszenie wymaga sporej wprawy na bardzo dobrych oponach.
Warunki na łańcuchy.

#rzeszow
  • 29
@rraaddeekk nie próbowałem tylko ruszałem, i to nie na zimówkach tylko całorocznych. Objechałem przedszkola z dziećmi (okolice Lwowskiej czyli górka), wyjechałem na swój podjazd który też jest pod sporą górkę a dojechałem do niego nieodsniezana boczna droga. Auto fwd tylko z ABS.
@klark: Nic nie porównuje, opisuje co widzę ( )
Z reszta mam auto 3,2l na zimowkach i tez się ślizga, wszyscy się ślizgają. Gościu lwowska to jwdna z głównych ulic. Wejdź na osiedle to pogadamy.
@BBQx o 7 rano Lwowska wyglądala jak każda inna droga, na osiedlowe też wjeżdżałem. Nie mówię, że auto jedzie jak po suchym, ale opowiadanie, że nie da się ruszyć na "bardzo dobrych oponach" to chyba trochę przesada?
@klark: Masakra jest, dojazd do pracy z 15 minut do 2 godzin mi dzisiaj skoczył. Jak możecie pracować zdalnie to nie ma co się zastanawiać.
@klark co ma abs do ruszania?
Skoro jestes z okolic Lwowskiej to jedź na Zenitową.
Od strony szpitala do lwowskiej włącz się kolo kliniki dentystycznej, ale zatrzymaj sie przed szczytem i próbuj ruszyc.
@klark nie pisalem nigdzie ze nie da sie ruszyc, bo sam tez ruszałem ze startu zatrzymanego pod górę, ale wymaga to sporej wprawy.
Przede wszystkim wymaga wyłaczenia kontroli trakcji, bo w takich warunkach systemy tylko przeszkadzaja.

Skoro piszesz ze ABS pomaga przy ruszaniu pod górę to nie masz zielonego pojęcia o jeździe w takich warunkach.
@rraaddeekk chodziło mi o to, że jedyny wspomagacz w moim aucie to ABS, wiem do czego służy . Zapraszam a górkę na św. Kingi, ruszam na niej bez większych problemów
@klark i właśnie dlatego ze nie masz kontroli trakcji, to dziś masz łatwiej.
Ja musialem wyłączyć.
Mam to szczęscie że mogę trwale wylaczyc przyciskiem, a nie w kazdym aucie sie da.
W wielu autach jak sie nawet da, to po pierwszym uslizgu kól ponownie kontrola trakcji się aktywuje.
@rraaddeekk hmm, w jakim aucie się tak aktywuje, boją się jeszcze nie spotkałem. Aktywuje się po osiągnięciu zadanej przez producenta prędkości samochodu a nie wystąpienia pozlizgu.
@rraaddeekk: bez przesady.. Mam 8letnie opony na prawie minimalnym bieżniku (ostatni sezon uffffff) i spokojnie się dzisiaj odnalazłem. Zasada dystansu bo ABS odpala się przy delikatnym naciśnięciu hamulca i hamowanie silnikiem.

Objechałem dzisiaj pół miasta z dzieciakiem na zajęcia, potem do żłobka i żyję :D
Przecież było wiadome, że w nocy zacznie sypać śnieg. Jeżeli ja-zwykły Mirek wiedziałem, to nic dziwnego, że odpowiednie służby zajmujące się odśnieżaniem nie miały szans, żeby się przygotować. Oni nie sprawdzają prognoz pogody, bo to zawodowcy i są inteligentnie prowadzeni i przygotowani do takich nagłych zimowych anomalii.
@Ligniperdus nie, nie myślę w ten sposób. Ale sypie od 3 nad ranem, tak jak zapowiadały prognozy. Mogliby chociaż raz do 7-8 godziny przejechać. Chociaż te najczęściej używanie drogi. Kwiatkowskiego o 7 to była jedna wielka ślizgawica z błota.
Chodzi o to, że oni powinni mieć plan, procedury jakieś, a wygląda na to, że zaczynają wyjeżdżać jak ktoś zerknie przez okno i zadzwoni, że może to już czas ułatwić kierowcom podróż.
Bez paniki 20 letnim autem bez jakichkolwiek systemów typu abs, esp objechałem rano bez problemów więc polecam mały zapas piasku do bagażnika, saperka, troche ostrożniej jechać i zawsze dojedzie sie do celu ( ͡º ͜ʖ͡º)