Wpis z mikrobloga

Mirki,

jak to jest z tymi działkami siedliskowo budowlanymi. Jeśli jest MPZP to wszystko powinno być OK?
Jeśli nie ma MPZP, a jest zgoda na budowę konkretnego projektu, to mogę kupić coś takiego jako nie-rolnik i normalnie się budować?

edit: jedno ogłoszenie ma info, że to "Działka z przeznaczeniem pod zabudowę niską jednorodzinną" no i dookoła są nowe domy piętrowe.

Drugie ogłoszenie już ma takie info:
"Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje dla tego terenu zabudowę zagrodową: budynki mieszkalne w układzie horyzontalnym do wysokości 2 kondygnacji, dachy o symetrycznym układzie połaci, powierzchnia zabudowy max. 40% działki. "

#nieruchomosci #geoportal #geodezja
  • 10
@000loki: jest MPZP wszystko jest w tym mpzp (jego legendzie, opisie, trzeba wnikliwie czytać). Jak nie ma MPZP występujesz o Warunki Zabudowy, nawet jak nie jesteś właścicielem. To ze ktoś w ogłoszeniu napisał "zabudowa niska" to jeszcze na 100% znaczy że tak faktycznie ma być i co to jest ta niska zabudowa... Nie widziałem jeszcze MPZP co by zmuszał do parterowej płaskiej zabudowy.
@000loki: najlepiej aby mpzp była działka jako MN, inaczej będziesz miał problem z kredytem hipotecznym. Chyba, że za gotówkę budujesz, ale i tak potem możesz robić się o problemy przy pozwoleniu na budowę. Najlepiej zadzwoń do banku w przypadku w kredytu czy to kredytują + telefon do starstwa jak wygląda temat pozwolenia na budowę+rozmowa z lokalnym architektem.
@mcsQ: @kopyrta: @Niraya: no więc byłem oglądać działkę. Jest siedliskowa na klasie gruntów II i III. Właściciel utrzymuje, że może wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę (właściciel ma swoją działkę, graniczącą z tą działką). W gminie powiedzieli mi, że muszę być rolnikiem, w starostwie powiedzieli mi, że mogę kupić działkę z projektem, bo jest luka w prawie, że nie cofają tego pozwolenia na budowę. Jednak Pani mi zaznaczyła,
@000loki: nawet jak doradca kredytowy powie, zże jest szansa to i tak poproś bank aby najpierw zapytał analityka w ich banku. Ja już sie tak #!$%@?łem raz - doradca powiedział ze tak, a końcu analityk i dal negatywna.
@000loki: Z typem poniżej IV gleby może być problem spory. Jakbyś miał IV+ to powinieneś normalnie będąc nie rolnikiem dostać pozwolenia na budowę i wtedy twoja działka z MR stanie się po odebraniu MN. Ja miałam V i normalnie mi wydali.
@Niraya: no otwarcie mi powiedzieli, że jeśli nie jestem rolnikiem, to nie dostanę. No i też, że nie mają w planach zmieniać MR dla tego obszaru, bo musieliby występować z tym do ministra rolnictwa, a jako, że gleby są dość wysokiej klasy, to na chwilę obecną to ciężki proces.
@Niraya: no, albo uzyskanie pozwolenia przez obecnego właściciela, który jest rolnikiem. Ale z tego co starostwo mi powiedziało, to tez może być problem jeśli to kolejne pozwolenie. Zobaczymy, ale na chwilę obecną szukam już innej działki w okolicy, czysto budowlanej. Nie chce mi się z tym bujać kupę czasu, tym bardziej, że nawet cena nie jest jakaś atrakcyjna.