Wpis z mikrobloga

Mirasy, jak u Was „brzmi” konsola? U mnie grając w jakiejś gry ze wstecznej kompatybilności (GTA V, GoW, Wiedźmin 3) brzmi tak jak na poniższych nagraniach słychać.

https://streamable.com/knci46
https://streamable.com/1cw7kv

Piszczenia cewek nie słyszę, ale jednak wiatrak słychać. Mam ten głośniejszy czyli od firmy Nidec. Pytanie czy wszystko z nim ok tak na „ucho”? Generalnie to trafiła się całkiem niezła sztuka bo ani żadnych wibracji specjalnie od obudowy nie słyszę, ani nie ma tego piszczenia cewek, napęd również jest cichy dosyć i nie brzęczy nic. Jedynie ten wiatrak... Zastanawiam się czy robić z tym cokolwiek czy na razie niech tak będzie. Troszkę mi to przeszkadza ale to dlatego, że jestem wyczulony na wszelkie dźwięki a dodatkowo mój Xbox Series X jest cichuteńki jak siemano, nawet jak grałem w AC:Valhalla.

#ps5
  • 43
@kuta_senator: No to czyli świeża dostawa i nie zdążyli poprawić. Ja nie znam się na zwrotach, bo ich nie dokonuje :). Ale ostatnio siostra w ME kupiła soundbar, który był na naprawie przedsprzedażowej i wymienili mi od ręki na nowy. A tutaj mimo wszystko jest wada produktu. Chociaż z drugiej strony Sony nie reklamowało konsoli, jako ultra cicha.
@Fox7er: @folkstory: dokładnie to przed chwilą sprawdziłem. Wyjąłem te oringi które wcześniej włożyłem i wyregulowałem śrubki. Wydaje mi się, że jest lepiej ale nadal słychać jednak.

Zobaczcie:
https://streamable.com/5099kn

Dźwięk przestał być jakby świszczący? Piszczący?
Natomiast wiatrak jednak jest głośny i tak i tak.
Poprosiłem dwóch kolegów którzy maja PS5 tez i obaj maja cichutkie wersje. Niewiele głośniejsze niż mój Xbox.
@folkstory: próbowałem z oringami tez i o ile efekt się dało faktycznie zminimalizować o tyle nie dało się go całkowicie zniwelować. Będę polował na wersje z cichym wentylatorem po prostu i tyle. Do skutku, aż w końcu będę miał dobra sztukę. Najgorsze, że są przypadki w sieci, że ludzie wysyłają na serwis a serwis nie stwierdza hałasu, po czym urządzenie wraca do właściciela, ten nagrywa film jak konsola wyje... i to
@folkstory: ja przemyślałem sprawę i zwracam jutro tę swoją i czekam na jakieś wieści odnośnie nowej rewizji. Do tego czasu będę przyjemnie, w ciszy i spokoju ogrywał większość gier na XSX i tyle :)) O tyle fajnie, że udało mi się dodać te gry z PS Collection do swojej biblioteki. Jedyny plus tej sytuacji.
@kuta_senator: Mam tak samo dokładnie bez coil whine ale z glosniejszym nideciem, dzwiek prawie identyczny co na filmikach Twoich. Poczekaj byczku aż będą te cichsze wiatraczki na necie do kupienia i sobie wymienisz sam wiatrak, bo tak to z gwarancji dadza Ci jakąś z coil whine albo innymi problemami jak to bywa u ludzi.
@kuta_senator: Mam konsolkę od miesiąca i tez na początku tak brzmiała ale CHYBA po kilku dniach była cichsza - dalej słychać ale wydaje mi się ze to normalne. Jak ci nie przeszkadza to nie ma się czym przejmować
@d3cybelek: zgadza się, dlatego będę po prostu brał kolejne sztuki i zwracał aż trafię na dobrą, nie spieszy mi się ;) Wszystkie gry z PS4 mam już skończone, a next genów to czekam dopiero na God of War czy Gran Turismo 7. Całą resztę mogę ogrywać na Xbox Series X, więc nie mam ciśnienia jak niektórzy ;)
@kuta_senator: Idąc tym tokiem myślenia to dopóki Ci się nie trafi bezgłośna to będziesz wymieniał w nieskończoność bo ktoś ma ,,cichsza''. To jest sprzęt tylko za 2.3k a ludzie oczekują od niego cudów, przecież dużo droższe laptopy bądź nawet same karty graficzne są głośniejsze.
@kuta_senator: @folkstory: racja. Mnie tez meczy ten dźwięk i nawet głowa od tego rozbolała xD ale ja to zagłuszamy soundaberm. Ale, jak odpaliłem TLOU2 gdzie nie było dźwięków zagłuszających, to wyłączyłem grę i zostawiłem na później :)