Wpis z mikrobloga

#arhneu

Co tu się odbywa? Postanowiłem przeanalizować, jak kształtowały się treści publikowane na kanałach YouTube serwisu Arhn.eu. Zauważyłem, że subiektywnie o wiele mniej spędzam czasu z serwisem. Chciałem przybliżyć się do odpowiedzi, czy to ja się zmieniłem, czy może bardziej zmienił się serwis. Jestem daleki od wydawania wyroków i oskarżania. Serwis należy do Archona, któremu jestem niezwykle wdzięczny za wiele pracy i serca, które przez lata wkładał w jego rozwijanie. Wiadomo też, że praca nie jest najważniejsza w życiu, a wręcz czasami zluzowanie podejścia do niej jest warunkiem utrzymania zdrowia psychicznego :)

Poniżej pierwsza część analizy. Prześledziłem najfajniejsze dla mnie serie od początku istnienia serwisu, a także wszystkie livestreamy opublikowane na kanale z archiwami livestreamów. W drugiej części przeglądu przygotuję porównanie zasobności wszystkich materiałów na kanale głównym od września do listopada w latach 2015-2020.

Gramytatywnie

Event odbył się w latach: 2012, 2013, 2014, 2016, 2017, 2019

Wnioski: Od stycznia 2018 roku odbyła się tylko jedna edycja akcji.

Pokój gracza Dark Archona

2011, 2013, 2014, 2015, 2018 (jako specjal na 250k subów)

Wnioski: Ostatni pokój gracza został opublikowany przez Archona w lutym 2018. Nie doczekaliśmy się na kanale żadnego filmu prezentującego wygląd studia.

Time Warpy z konsol

2011: xbox
2012 ngage
2013: game boy
2014: ps1, ps2, pegasus
2015: psp, nes
2016: snes, virtualboy, n64
2017: ngc, gizmondo
2018: sg1000, glk2004, master system
2019: mega drive, sega mega cd, ps3
2020: saturn
2021: net yaroze

Wnioski: Przez cały 2020 pojawił się się tylko jeden materiał z cyklu Time Warp dotyczący konsoli i był to materiał o Sedze Saturn. Widać jednak, że materiały z tej serii od początku nie pojawiały się na kanale zbyt często. Archon rozpieścił nas w tym względzie jedynie w latach 2016-18. Fajnie, że w 2021 rok wszedł dwuodcinkowym materiałem o Net Yaroze.

Wyzwania Archona

2015: mario 2, battletoads, battle kid (jako charytatywne wyzwanie zamiast Gramytatywnie)
2016: contra
2017: cuphead
2018: kapitan pazur
2019: castlevania (jako specjal na 300k subów)

Wnioski: Ostatnie Wyzwanie Archona odbyło się 15 czerwca 2019 roku, czyli ponad półtora roku temu, w dodatku w formie specjala. Jednak trzeba zauważyć, że nawet wcześniej, poza 2015 rokiem, seria nie pojawiała się często. Po dwóch pierwszych koszmarnie trudnych grach, kolejne były już prostsze. Wciąż było niezwykle przyjemnie je oglądać, ale idea serii nieco się zatraciła.

Livestreamy Arhn.eu

Pierwszy film na kanale „Archiwa Livestreamów arhn.eu” został opublikowany w kwietniu 2015 roku. Dlatego pod uwagę wezmę wszystkie pełne lata jego funkcjonowania: 2016-20. Uwzględniam tylko livestreamy, w których brał udział także Archon, nie uwzględniam omówionego osobno Gramytatywnie.

-42 livestreamy w 2016 (GTA Vice City - Maraton GTA - cz. 2 [02.01.16]- Lutowanie postświątecznej choinki - 27.12.2016)
-74 livestreamy w 2017 (Pokédziałek #53 [09.01] - Pokémon: Sun/Moon Edition- Maraton Metal Gear Solid 4 #11 -- FINAŁ!)
-69 livestreamów w 2018 (Maraton N-Gage -- Colin McRae Rally 2005 cz. 1- Dark Souls Remastered #3)
-61 livestreamów w 2019 (Dark Souls Remastered #4- A Very Dungeon Keeper 2 Christmas! (26.12.2019))
-79 livestreamów w 2020 (Maraton N-Gage: Tony Hawk's Pro Skater! (#4)- Święta z Retro PC! -- Przegląd płyt z czasopism. [26.12.2020])

Wnioski: Wydawało mi się, że Archon dużo rzadziej streamuje w ostatnim roku-dwóch, a z powyższej analizy nic takiego nie wynika. Wręcz w statystykach 2020 rok wypada świetnie! Jednak ja osobiście mało co z tego oglądałem. Było dużo Animal Crossing, Bloodborne, Niera, Demon’s Souls - dużo soulslike’ów! Mało było retro, spontanicznych streamów, wszystko jakby bardziej kameralne. Może wrócę do którejś z pominiętych serii. A muszę przyznać, że ostatnie livestreamy z Qzakiem z płytekz CD Action dają feeling starych dobrych retro livestreamów, w których wraz z grającym przeżywaliśmy jakąś przygodę.

Wołam plusujących zapowiedź wpisu:
@Bromatologia, @lenovo99, @Jendrej, @ubeusz, @laiklaicki oraz @pandemicum, który chciał być zawołany
  • 4
  • Odpowiedz
@piotrveyner: No nie da się ukryć: chociaż recenzje robi w porządku to kanał na yt dla mnie najbardziej cenny jest z uwagi na felietony i filmy tematyczne, a tych niestety coraz mniej.

Wiadomo, retro konsole się kończą, przy takim poziomie materiałów nie ma już dobrych tematów na wyciągnięcie ręki... widocznie nie zarabia Archon z yt tyle żeby opłacało się robić takie materiały. To wszystko :( ale kanał obserwować będę dalej i
  • Odpowiedz