Wpis z mikrobloga

Mireczki sprzedam wam protip, który odkryłem przypadkiem.
Odpalałem sobie filmy z pendrive - testowałem na vlc i na mx player. Zainstalowałem sobie te apki bo stockowy player nie miał opcji wznawiania ostatnio otwartego pliku, brakowało customowania napisów, słabo wyświetlał dostępne napisy/ścieżki audio (był tylko język zamiast enlighsh, english forced itp). No i sobie radośnie korzystałem z mx player, do momentu jak przypadkiem użyłem opcji dopasowania filmu do ekranu (rozciągnij, przytnij itp.) - po wybraniu 100% obraz był wyraźnie powiększeny, jakbym miał telewizor 1080p, a film 4k. Co się okazało - te aplikacje na android tv odpalają się w 1080p, a ten stockowy player działa w 4k. Także wcześniej ogladałem film 4k skalowany do 1080p (facepalm.gif). Zacząłem oglądać na stockowym playerze i #!$%@?, +100% do ostrości i jakości obrazu xD

#sony #androidtv #4k #vlc #mxplayer #telewizory #smarttv
  • 11
@kodiwpigulce_pl kodi może tak, nie testowałem. Ale mx player niestety nie. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że jak dasz video na 100% to się robi "zoom". Poza tym nawet żona odpaliła na stockowym playerze wygląda dużo lepiej ;) VLC CHYBA sprawdziłem to był ten sam efekt. Na Reddit znalazłem wątek o tym
@kodiwpigulce_pl na windowsie wyglądało to kodi mega słabo, ale na tv może zda egzamin. Obsługa pilotem wygodna? Widzę, że chyba spędzę czasu u was na stronie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kodiwpigulce_pl cóż, zainstalowałem kodu, odpaliłem film w 4k, wybrałem tryb obrazu 100% i obraz jest tak samo przybliżony także player kodi na android tv now odpala się w 4k