Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki, moja żona pracowała w galerii w obiekcie który został zamknięty przez lockdown, dostała wypowiedzenie do końca stycznia z powodu likwidacji. Dzisiaj się okazuje, że chcą wypisać jej urlop na cały styczeń więc wykorzysta cały roczny urlop. Czy mogą tak zrobić? Gdzieś czytałem, że należy się jej postojowe, ale oni mówią że nie. Że jak nie chce urlopu to musi odpracować. Proszę o pomoc.

#prawopracy #koronawirus
  • 25
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szyryfyry1 z tym, że oni naliczają to od 1 stycznia, a nie dostanie L4 do tyłu, więc i tak cały urlop już pójdzie. Nie podpisała urlopu ani nic, tylko jej powiedzieli, że wpisują jej urlop za ten miesiąc. Dlatego chciałbym wiedzieć jak wygląda sprawa z tym postojowym, bo gotowość do pracy była, mogli jej zapewnić inna pracę na ten czas, albo nawet powiedzieć jak wygląda sytuacja to by poszła na L4
  • Odpowiedz
@Colis: naliczaja od 1 stycznia jej urlop? To nie ma umowy na stałe rozumiem a jaka ma? Bo jeśli umowę o pracę tymczasowa to ma 2 dni w miesiącu urlopu tylko i tylko tak jej będą naczilac urlop. Ten okres musi przeoracowac do końca umowy, no nie mogą tak zrobić żeby ją wysłać do domu i na cały urlop, nie słyszałem nigdy o xyms takim. Szukajcie lepiej lekarza
  • Odpowiedz
@Colis: jeśli pracodawca dał jej wypowiedzenie to ma prawo wysłać ją bez jej zgody na urlop. Nie wiem tylko czy cały czy tylko należny za 1 miesiąc. No i można dobrać do 3 dni dodatkowego urlopu na szukanie pracy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@taktoto zaległy urlop wykorzystali jej cały już w grudniu.
Nie jest tak przypadkiem, że jak u jednego pracodawcy wykorzystasz ponad proporcjonalny urlop to u następnego masz o tyle mniej?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dzwoniłem też na infolinię do inspekcji pracy ale babka tam mówiła całkiem inne rzeczy niż na tej stronie, razem z tym, że mogą wymagać odrobienia w lutym który jest ostatnim miesiącem pracy na wypowiedzeniu, ale jak miałaby pracować dwa razy więcej godzin? Więc już nie wiem jak to wygląda...
  • Odpowiedz
@Colis: Ile wykorzysta tyle jej odejma, plus powiedzmy zatrudni się po miesiącu to będzie miała 2 dni urlopu (1.5 xD) za przepracowany miesiąc pracy i tak do końca roku, od stycznia 2022 beszie miała 20 lub 26 dni urlopu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szyryfyry1 ale właśnie zgodnie z tym linkiem wyżej, ze świadectwa pracy biorą liczbę wykorzystanego urlopu u poprzedniego pracodawcy i jak było za dużo za przepracowany okres, to wtedy jest odpowiednio mniej.
  • Odpowiedz