Wpis z mikrobloga

Jak się jeździ po Ukrainie? Chodzi mi o stan dróg.
Zastanawiam się nad wybraniem się do Bukovela na #narty i myślę, czy da się tam dojechać normalnym autem, czy też może drogi są tak dziurawe że zawieszenie odpadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak sobie w losowe miejsca ustawiałem ludzika na streetview, to tak na dwoje babka wróżyła, sporo zdjęć jest nieaktualnych, więc na tej podstawie ciężko wnioski wysnuwać.

#ukraina #snowboard #bukovel
  • 13
@advert: Nie mam aktualnych informacji, ale ciekawostkę: byłem w Bukovelu w 2014. Wtedy to była tragedia jeśli chodzi o drogi. Zastanawiałem się czemu GPS pokazuje mi 1h jeśli mam 15km do ośrodka narciarskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i miał cholera rację. Takich dziur w życiu nie widziałem, jechało się slalomem, co kawałek przepuszczając ruch z naprzeciwka lub samemu zjeżdżając na lewą stronę żeby ominąć leje. I
skrytozgroza - @advert: Nie mam aktualnych informacji, ale ciekawostkę: byłem w Bukov...
@Sir_Well_Endowed: ale która kwarantanna? Powrót do Polski czy wjazd na Ukrainę? Wjazd nie dotyczy jakichś tam wyłączonych osób z tego co pamiętam (do sprawdzenia na stronach moz.gov.ua), powrót do PL dotyczy każdego i nie działa przejazd przez Słowację bo nie chcą wpuszczać Polaków na przejściach ukraińsko-słowackich.
@kawiarnianypl: @Sir_Well_Endowed: Wjazd na Ukrainę to albo negatywny test PCR albo 14 dni kwarantanny. Test można zrobić w PL lub na np. we Lwowie za 1000 hr, wynik do 8 godzin i automatycznie ściąga kwarantannę (właściwie w tym czasie można cały czas "jechać" na miejsce). Powrót do Polski? Nie mam pojęcia, jedni mówią, że jest kwarantanna, inni, że tylko w środkach transportu publicznego (+busy). Przepisy są tak zawiłe, że nie
@Sir_Well_Endowed: Na Ukrainę nie, nie ma wyjątków (ew. jeśli ukrainiec wykaże, że jechał przez Polskę tranzytem z kraju w zielonej strefie), bo Polska jest w czerwonej strefie od 31 grudnia. Z powrotem tych wyjątków jest milion, musisz sprawdzić na stronie SG, bo może być tak, że Polak ma kwarantannę, a jego współmałżonek np. nie. Z kwarantanny po powrocie są wciąż zwolnieni m.in. uczniowie i studenci (oczywiście Ukraińcy) + pracownicy niektórych branż.