Wpis z mikrobloga

Witam PCMR

Potrzebuje rady jak ugryzc temat, mianowicie :
-MSI z490 Gaming Plus (z mystic light)
-NZXT Kraken x63
-Palit Gamerock 3080 (ta swiecaca choinka)
-wiatrak NZXT rgb (reszta czarne, tylko ten jeden mnie interesuje w kolorze)

I teraz w czym rzecz : chcialbym za pomoca jednej apki jakos sensownie sterowac oswietleniem w PC, jako, ze wszystkie komponenty sa z innej parafii, moze to nie byc latwe, ale do rzeczy.
Najlepsza opcja dla mnie, to sterowanie RGB za pomoca NZXT Cam (od AiO), moge do niego podpiac wiatrak, ale nie podepne juz karty. Plyta MSI ma swoj system sterowania RBG - Mystic Light, jednak nie jest on kompatybilny z Krakenem (nie da sie nim sterowac inaczej, niz poprzez dedykowana mu apke).
-NZXT Kraken nie wspolgra z mystic light i odwrotnie
-Palit 3080 ma kabel rgb, gdzie go wpiac? (czy jest opcja polaczenia go w jakis sposob z krakenem/pozwolenie krakenowi sterowac ledami na GPU?)
-Mystic light pozwoli mi sterowac LEDami na GPU, ale nie bedzie sie to synchronizowalo z AiO i jednym nzxt wiatrakiem(ktory powinien dzialac tak jak AiO, ale czy aby napewno?)

Opcje jakie widze na ta chwile :
Kraken +wiatrak z apki NZXT, karta z mystic light, probowac ustawic podobne kolory, ale kazda zmiana koloru (przejscia) to juz brak synchronizacji i klucie w oczy

Wiatrak i karta z MSI mystic light (plyta glowna), kraken sam sobie?

Troche to zagmatwane, ale nie bardzo mam pomysl jak sie za to zabrac, zeby to mialo rece i nogi

A, opcja trzecia, trzeba dokupic kontroler nzxt, i wtedy mozna wszystkim sterowac krakenem? (wolalbym tego uniknac ze wzgledu glownie na dodatkowa skrzynke do zamontowania gdzies w obudowie).

Jakies pomysly jak to sprawnie popodlaczac? Co do czego, czym sterowac, czy w ogole jest opcja to jakos sensownie ze soba zgrac?

Thx

#pcmr #pcmasterrace #pc #komputer #rtx #nvidia #msi #kraken #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #rgb
  • 1
@satox: taka to zabawa z rgb, nawet jeżeli coś jest kompatybilne z appką innego producenta to i tak nie działa to dobrze. Na Linuxie powiedziałbym OpenRGB, obsługuje dużo różnych urządzeń od różnych firm. Są też różne inne projekty. Może pod Windows ktoś kiedyś zrobi takie cudo.